Поділитися публікацією:

Фото: ic.pics.livejournal.com

Питанню розробки Концепції відбудови Успенського собору у с.Крилос була присвячена нарада, яка відбулася 25 січня 2017 року в Галицькій райдержадміністрації за участю представників влади.

Результат пошуку зображень за запитом "успенський собор крилос"

На початку засідання нардеп Михайло Довбенко запросив присутніх до предметної розмови, наголосивши на важливості піднятого питання, від якого залежить відновлення потенціалу давнього Галича, інформують на сайті Галицької РДА.

Після активного обговорення учасники наради зійшлися на думці, що потрібно здійснити музеєфікацію фундаментів Успенського собору з подальшим відновленням древнього храму у вигляді надбудови.

«Відродження Успенського собору – це точка кристалізації. Відновлення цієї пам’ятки приведе до розвитку духовно-культурного центру в цілому, – таку думку висловив голова районної ради Павло Андрусяк. – Пропоную припинити дискусію і оголосити конкурс проектів під запропоновану концепцію».

Позицію підтримав і генеральний директор національного заповідника «Давній Галич»:

«Національний заповідник не є противником побудови Успенського собору, – заявив Володимир Костишин. – Ми за те, щоб відбудувати храм на тому місці, де є фундаменти. Будівництво собору на будь-якій іншій території не буде мати ніякої цінності. Національний заповідник підтримує запропоновану концепцію, яка передбачає музеєфікацію фундаментів собору».

 За розглядом даного питання було прийнято рішення – доручити ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» до 15 березня 2017 року обґрунтувати концепцію відродження Успенського собору з музеєфікацією фундаментів.

Окрім цього, учасники наради розглянули питання про створення міжнародного благодійного фонду. Після обговорення вирішено підтримати думку щодо його назви: «Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд відновлення Галицького Успенського Собору». На даний час вже є напрацювання щодо проекту Статуту, який найближчим часом буде затверджений та зареєстрований. Заплановано також затвердити склад наглядової ради Фонду, яку попередньо дав згоду очолити Блаженніший Патріарх Святослав Шевчук, глава УГКЦ.

Джерело: versii.if.ua


Поділитися публікацією:
Теги: