Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Таку думку висловив народний депутат України Юрій Соловей(фракція «Блок Петра Порошенка») під час прес-конференції в Івано-Франківську, в якій також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул, виконавчий директор регіонального відділення Асоціацій міст України Юрій Стефанчук, директор відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, депутат обласної ради, директор Інституту гуманітарної підготовки і державного управління Дмитро Дзвінчук.

Юрій Соловей підкреслив, що реформа децентралізації влади, яку успішно провели наші найближчі країни-сусіди, дозволила їм розвиватися набагато динамічніше, ніж нині розвивається Україна. Представники місцевого самоврядування значно краще знають проблематику того чи іншого регіону, а громади повинні володіти ресурсами і самостійно визначати пріоритети щодо їх спрямування, переконаний нардеп. І нині, на думку Юрія Соловя, децентралізація влади в Україні – це незворотній процес. А 2017 рік стане для нашої держави переломним щодо децентралізації, оскільки, як запевнив парламентар, понад половину об’єднаних громад буде утворено в Україні вже в 2017 році. А це означає, що вони отримають відповідні повноваження і ресурси, зможуть скористатися фінансовою допомогою, яку надають держава і міжнародні донорські організації. Адже ті, хто сяде в останній вагон, на жаль, не матимуть таких переваг.

Юрій Соловей також акцентував увагу на важливості децентралізаційних законів, схвалених минулого тижня, які спрощують впровадження реформи.

«В умовах децентралізації органи місцевого самоврядування на сьогодні отримали ключові сфери управління та делеговано на місця значний фінансовий ресурс. – наголосив Юрій Стефанчук. – За 2016 рік всі без винятку ОТГ продемонстрували добре управлінні людськими, фінансовими та економічними ресурсами громад. Бюджетна децентралізація стала першим кроком до утворення спроможних громад. ОТГ Прикарпаття демонструють динамічніший розвиток, порівняно з населеними пунктами, які ще вагаються з об’єднанням, зокрема збільшили свої бюджети у 4-8 разів, а власні надходження у 2 рази. Вони успішно залучають кошти інфраструктурної субвенції, міжнародних організацій, акумулюючи завдяки цьому власні надходження в бюджеті».

Юрій Стефанчук підкреслив, що довгоочікувані децентралізаційні закони, які минулого тижня було прийнято у парламенті, частково розблокували та усунули правові перешкоди для проведення реформи. А також звернув увагу, що пріоритетом роботи Асоціації міст України, яка упродовж 25 років системно працює задля розвитку місцевого самоврядування, є співпраця із законодавцями і підготовка законопроектів, які б сприяли доброму врядуванню в країні. Експерти АМУ також долучилися і до написання більшості децентралізаційних законів.

Юрій Стефанчук назвав дуже важливим прийнятий закон про службу в органах місцевого самоврядування, покликаний забезпечити рівний доступ до служби в цій царині,  підвищити її престижність, а також мотивацію місцевих службовців до розвитку громад та власного розвитку. З огляду на те, що під час роботи ОТГ виникали проблемні питання стосовно діяльності, кола повноважень, відповідальності старости, його підзвітності та підконтрольності, велике значення має схвалений закон, який визначає статус старости, дає можливість громаді бачити в старості наділену повноваженнями і обов’язками особу, переконаний експерт. На думку Юрія Стефанчука, закон  про добровільне приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад розширить можливості громад.

Все ж Юрій Стефанчук не задоволений з приводу того, що досі парламент не спромігся схвалити законопроект про об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів. Адже він важливий для місцевого самоврядування, оскільки регулює приєднання сіл до міст обласного значення або зміну меж районів.

А Руслан Панасюк висловив амбітний прогноз, що до завершення 2017 року на Прикарпатті буде утворено, крім чинних 12-ти, ще нових 12 ОТГ.

Оксана Процюк

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: