Поділитися публікацією:

Фото: versii.if.ua

В Департаменті охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА вирішили, що трьох госпітальних округів для гірського Прикарпаття замало, тому подали на розгляд МОЗ пропозицію про створення ще двох ГО – в Косові та Надвірній.

На брифінгу з питань організації медичної допомоги населенню в госпітальних округах директор Департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко розповів про висновки робочої групи, яка розробляла стратегії реорганізації медицини на Прикарпатті, пишуть Версії.

За його словами, спочатку в області планували створити три госпітальних округи, як рекомендувало МОЗ. Але зважаючи на гірські статуси кількох районів області та висновки спеціалістів, які входили до складу робочої групи, зупинилися на варіанті 5 госпітальних округів – у Франківську, Коломиї, Калуші, Косові та Надвірній.

На таке рішення вплинув той факт, що в постанові Кабміну №932 від 30 листопада 2016 р чітко прописаний порядок створення госпітальних округів. Зокрема, зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям.

За словами Мирона Матейка у віддалених гірських районах Франківщини не вдасться дотриматись норм часової доступності необхідної медичної допомоги. Оскільки з багатьох населених пунктів до найближчих багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, які за планом мали б бути розміщені в Коломиї та Калуші, за 60 хвилин доїхати нереально.

«Наша група проаналізувала роботу лікарень всіх рівнів та заповнення ліжкового фонду. І потім, обговоривши питання з громадською радою, координаційною радою, колегією та Офісом реформ розробили стратегію створення та розвитку госпітальних округів в нашій області, – відмітив директор ДОЗ. – Ми враховували кількість населення, територіальний принцип, зважали на густоту населення та його вік, доступність і якість медичної допомоги. Тому крім Івано-Франківського, Коломийського та Калуського, ми також пропонуємо створити Надвірнянський та Косівський округи»

Матейко зауважив, що робоча група також брала до уваги, що Прикарпаття – туристичний регіон, лише за минулий рік область відвідало понад 2 мільйони туристів, і деякі з них зверталися за медичною допомогою.
Директор ДОЗ наголосив, що це будуть методичні центри, а не юридичні особи.

«Центральні районні лікарні стануть лікарнями інтенсивного лікування», – відмітив Мирон Матейко.

Також очільник Департаменту охорони здоров’я згадав про звернення медиків та жителів Долинського району, які відстоюють створення госпітального округу для гірських населених пунктів. Адже на теренах цього району знаходиться 39 гірських населених пунктів, з яких доставити хворого за час до однієї години до найближчого медзакладу – фізично неможливо. У разі включення району до Калуського госпітального округу, Долинщина ризикує залишитись без своєчасної меддопомоги.

Тому, Вільна профспілка медичних працівників України ініціювала звернення до уряду про створення Долинського госпітального округу.

Мирон Матейко відмітив, що 100% впевненості в тому, що МОЗ затвердить всі 5 округів, наразі немає.

«Я нараді особисто підходив до замміністра і акцентував увагу на тому, що має бути п’ять округів, а не три, – повідомив директор ДОЗ. – Також ми маємо підтримку наших депутатів. Сьогодні до мене телефонував нардеп Юрій Соловей і запевнив, що в них таке ж бачення».

Нагадаємо, від початку медичної реформи прикапатський нардеп Юрій Соловей відстоює створення окремого гірського госпітального округу з центром в м. Косів для обслуговування гірських районів(в т. ч. Верховинського).

Минулого року нардеп направив звернення з відповідним проханням до уряду та підняв це питання під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

У результаті перемовин нардепи та уряд домовились, що буде створено робочу групу з питань розвитку гірських населених пунктів.

 


Поділитися публікацією: