Поділитися публікацією:

Фото: firtka.if.ua

В Івано-Франківську триває перше пленарне засідання 13-ї сесії Івано-Франківської обласної ради.

Другим питання депутати розглянули питання щодо надання у користування ТОВ «ПАРІ» ділянки надр, інформує кореспондент Фіртки.

Дана ділянка розташована на території Микуличинської й Татарівської сільських надр. Площа ділянки 10 кілометрів квадратних.

Як відмітив Василь Вітенко представник компанії ПАРІ, товариство працює у Косівському та Коломийському районах.

«Усі платежі, всі збори ми маємо і виконуємо. Щодо даного питання ми мали переговори з головами сільських рад. Ми там ще нічого не робили, передбачено 3 мільйони гривень на розвиток громад», – зазначив представник компанії та додав, що фірма працює з іноземними інвесторами.

Очільник фракції “Свобода” Михайло Королик зазначив, що фракція не голосуватиме за це питання. Очільниця фракції “Воля” Ольга Галабала зауважила, що громаді Микуличина надавали інформацію про те, що це – Київська фірма, тобто людей свідомо вводили в оману, і не повідомляли що єдиними стовідсотковим власником є Микола Злочевський – екс-міністра екології уряду Януковича. Відтак запропонувала обласній раді відмовити у наданні дозволу. 

«Якщо ми сьогодні не відмовимо, то Держгеонадра скористається правом мовчазного рішення. Щоб нас знову через бюрократичні процедури не обманули», – запропонувала Ольга Галабала.

Втім депутат обради від Батьківщини Андрій Мироняк попросив підтримати це питання, мовляв необхідно розвивати надра нашого краю. Депутат облради Василь Скрипничук зазначив, що не потрібно відмовляти компанії, бо це підстава для звернення до суду.

«У мене є інформація, що розглядався сценарій провести це питання за домовленістю з депутатами облради саме так, як ви щойно назвали», – відповіла Галабала.

Очільник фракції УКРОП Микола Палійчук зазначив, що фракція готова голосувати проти погодження та за відмову у наданні дозволу: «Представник фірми виступав і каже, що власники помінялися, та звичайно помінялися, але насправді назви помінялися, а власники ті самі».

«Кожного разу, коли нам пропонують проголосувати за надання у користування надр, ми би хотіли бачити представника фірми та представників громад, на території яких пропонується видобування надр», – додав голова облради Олександр Сич.

Депутат Олександр Левицький запропонував дати доручення, щоб на сесії затвердити порядок надання у користування ділянок надр.

При голосуванні питання за основу його не прийняли. За проханням О.Галабали, питання повторно поставили на голосування за основу, мовляв депутати могли дезорієнтуватися при голосуванні.

Депутати вирішили надати слово сільському голові Татарова Олегу Дземюку. «В листопаді була укладена угода про співпрацю. Ця організація зобов’язалась облаштувати вуличне освітлення. Зараз голосування за обласною радою», – пояснив сільський голова.

При повернені голосування за основу 71 депутат проголосував за. Відтак перешли до голосування «відмовити у наданні». За це проголосував 67 депутат.

В результаті голосування обласна рада відмовила ТОВ «ПАРІ» у наданні ділянки на видобуток надр. Активісти покинули зал засідань проскандувавши «Слава Україні».

Джерело 


Поділитися публікацією: