Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

З початку березня цього року українські ФОП та юридичні суб’єкти мають можливість реєструвати підприємницьку діяльність через інтернет.

Міністерство юстиції України та Державне агентство з питань електронного урядування запропонували нові електронні послуги у сфері державної реєстрації. Про це інформує WestNews з посиланням на прес-службу ОДА. Йдеться про пакет послуг для фізичних осіб-підприємців: державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності. Для юридичних осіб: державна реєстрація створення юридичної особи та включення відомостей до реєстру.

Скористатися електронними послугами можна через портал https://online.minjust.gov.ua/, а також на єдиному державному сайті адміністративних послуг https://poslugy.gov.ua/. Користувачам-майбутнім підприємцям пропонують автоматичну перевірку помилок та підказки, які повинні максимально спростити процедуру оформлення документів. Крім того, чиновники стверджують, що електронна реєстрація сильно та прискорить розгляд та реєстрацію, заощадить час та гроші платників податків і начебто мінімізує корупційні ризики.

Після реєстрації перевірити її факт можна через доступ до публічної інформації Єдиного державного реєстру. Адже кожніій наданій електронній послузі присвоюватимуть певний відповідний номер.

До слова, ініціативу реалізують за підтримки Швейцарсько-української програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” Фонду Східна Європа. Реєстрація бізнесу онлайн належить до 20 обов’язкових послуг у Європейському Союзі, котрі мають бути запроваджені в електронній формі.

 


Поділитися публікацією: