Поділитися публікацією:

Фото ілюстративне

Програма адресного відшкодування вартості ліків (реімбурсація) особливу увагу приділяє захворювань, які можна вилікувати на початковому етапі.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун назвала ліки, які увійшли до програми реімбурсації, в інтерв’ю для «РБК-Україна», передає «Слово і Діло».

«Для реімбурсації обрані серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу (неінсулінозалежний) і астма. Ми визначали невипадкові захворювання, а ті, якими українці найбільше хворіють, або від яких найбільше помирають», – зазначила Супрун.

При розробці програми були обрані захворювання, які можна вилікувати в самому початку за відносно невеликі кошти, щоб потім в майбутньому, при погіршенні захворювання, держава не виділяла величезні суми для порятунку пацієнта.

Якщо пацієнти з серцево-судинними захворюваннями будуть постійно приймати відносно дешеві ліки, то у них не буде інсульту або інфаркту, лікування яких коштує великих грошей.

Нагадаємо раніше, Кабмін виділив півмільярда гривень на безкоштовне лікування хронічних хворих. Безкоштовні ліки з’являться в Україні 1 квітня.


Поділитися публікацією: