Поділитися публікацією:

Питання трансплантології в Україні потребує якнайшвидшого законодавчого врегулювання. Прийняття відповідного закону дозволило б щорічно рятувати сотні тисяч життів в Україні.

На цьому наголосив депутат обласної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ, лікар-хірург Олег Атаманюк в ефірі на каналі НТК “Коломия”, інформує прес-служба партії “.

“В нашій країні пересадку органів можна здійснити тільки від донорів першого рівня спорідненості – тобто батька, матері і дитини. Це надто обмежене коло донорів. Також це лягає великим тягарем на державний бюджет, оскільки пацієнти змушені відправлятись за кордон для проведення операції, в тому числі і за кошти державного бюджету”, – наголосив Атаманюк.

Як додав Атаманюк, чи не щодня в ЗМІ можна побачити інформацію про збір коштів, щоб провести таку операцію за кордоном. Відправляються зазвичай в країни, які зробили стрімкий крок у розвитку трансплантології за короткий проміжок часу і цінова політика яких є нижчою, ніж у європейських країнах, –  Білорусію, Індію, Пакистан.

Олег Атаманюк переконаний, прийняття відповідного закону, який б дозволив пересадку органів від нерідних донорі,в суттєво збільшило би коло донорів та дало б поштовх для розвитку трансплантології в Україні, що в свою чергу дозволило б рятувати сотні тисяч життів щороку.

“В нас виділяється колосальна сума коштів на проведення гемодіалізу для пацієнтів, які потребують пересадки нирок. Ці люди є фактично інвалідами I групи і прив’язані до свого місця проживання, адже 3 рази на тиждень вони змушені проходити процедуру гемодіалізу. Але більшості з них можна було б допомогти, зробивши вчасно трансплантацію нирки”, – наводить приклад Атаманюк.

Крім того, за словами депутата, трансплантологія допомогла б вирішити проблему онкогематологічних захворювань.

“На сьогодні хіміопрепарати дозволяють виілкувати значну частину пацієнтів з онкогематологічними захворюваннями, особливо дітей. Проте ці препарати дуже агресивні і вбивають клітини кісткового мозку. Проведення соціальної кампанії про саму процедуру взяття кісткового мозку для трансплантації та важливість цього процесу для порятунку життя, твердо переконаний, вкотре б об’єднало та мобілізувало українців і допомогло сформувати базу донорів, що дало би суттєвий поштовх у лікуванні пацієнтів, адже проведення трансплантації кісткового мозку дозволить щороку рятувати сотні тисяч людських життів”, – відзначив Атаманюк.


Поділитися публікацією: