Поділитися публікацією:

За результатами декларування доходів громадян, отриманих у 2016 році, суми доходів понад 1 млн грн задекларувало 20 прикарпатців. До бюджету мільйонери сплатять 4,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,5  млн грн військового збору. Про це повідомили в управлінні доходів і зборів фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Загалом в Івано-Франківській області до органів ДФС громадяни подали 6742 декларацій про майновий стан і доходи та задекларували 435,4 млн грн., до бюджету відповідно надійде 13,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3,0 млн грн військового збору. Найбільша питома вага в структурі задекларованих доходів припадає на доходи отримані у вигляді успадкованого чи отриманого в дарунок майна – 207,7 млн грн або 47,7% загальної суми доходів, продажу об’єктів рухомого і нерухомого майна  – 16,7 млн грн або 3,8%, та  іноземні доходи  –   22,3  млн грн або 5,1%.

Найактивніше декларували доходи жителі Івано-Франківська,  Богородчанщини, Калущини, Долинщини, Коломийщини та Косівщини.

Необхідно зауважити, що громадяни мають сплатити визначену  в декларації  суму податкового зобов’язання до 1 серпня поточного року.

У разі несвоєчасної сплати передбачено відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці до 30 календарних днів включно та 20 відсотків – при несплаті більше 30 календарних днів.

Громадяни, які вчасно не подали декларацію, можуть задекларувати свої доходи, при цьому передбачена відповідальність. Згідно чинного законодавства України за неподання або несвоєчасне подання декларацій застосовується адміністративний штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне порушення протягом року – штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі самостійного визначення суми податкового зобов’язання контролюючим органом, до фізичної особи застосовується штраф у розмірі 25% суми донарахованого податку, а при повторному протягом 1095 днів порушенні –50 % суми нарахованого податкового зобов’язання.

Попри завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2016 року. На сьогодні вже 2,6 тисяч осіб скористалися такою можливістю. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників склала 4,2 млн грн., з яких вже 1,5 млн грн повернуто з бюджету.

Джерело

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: