Поділитися публікацією:

СБУ засекретила електронні декларації своїх працівників. Перевірити, наскільки службові доходи відповідають реальному життю посадовців, не можуть навіть працівники Національного агентства із запобігання корупції.

Служба безпеки України – єдиний орган, який проігнорував процедуру електронного декларування. За це закон передбачає ув’язнення до двох років. Щоб уникнути покарання, СБУ знайшла вихід і наклала на свої декларації гриф секретності. Тепер ці документи під сімома замками. І їх публікація тепер теж незаконна, пише 24 канал.

Першими на таку хитрість відреагували спеціалісти Центру протидії корупції. Такі маніпуляції вважають прямим інструментом для приховування життя не на зарплату.

Служба безпеки України, яка захищає державність і законність, прямо плює на цей закон,
– сказав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

У служби інші аргументи. Мовляв, секретність – запорука безпеки співробітників.

“Відомості про персональні переліки, посади, належність до підрозділів, домашні адреси, особового складу персоналу становлять державну таємницю,” – заявив представник СБУ Сергій Бережний.

На офіційному сайті Служби безпеки України є прізвища, біографії, фото і сканкопії декларацій керівного складу управління за 2015 рік. Особисті дані фігурують і в указах Президента України, які обов’язково розміщують у мережі.

Ми ж не хочемо декларації оперативних працівників, контррозвідників, людей, які працюють під прикриттям. Нас цікавлять декларації керівників служби, призначених публічними указами, – підкреслив Шабунін.

Альтернативою е-декларуванню СБУ називає власну, внутрішню електронну систему. Але, крім співробітників відомства, до неї ніхто не має доступу. І навіть якщо когось допустять до архіву, розголошувати побачену інформацію вони не зможуть.

З поданих посадовцями декларацій українці дізнались, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дуже любить колекціонувати твори мистецтва. У нього, приміром, є оригінал Пікассо. Генеральний Прокурор Юрій Луценко фанатіє від стародруків: в його власності ціла колекція книг 19 століття. Міністр оборони Степан Полторак офіційно зберігає понад мільйон гривень і володіє третиною квартири. І тільки співробітники СБУ, фігуранти кришувальних, горіхових, контрабандних скандалів запевняють, що їхні доходи нікого не повинні хвилювати.

Наступне судове засідання призначили на 19 травня. Суд хоче з’ясувати, хто був ініціатором створення власної мережі декларування. І лише тоді піде в нарадчу кімнату, щоб визначитись, чи є зарплата працівника СБУ державною таємницею.

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: