Поділитися публікацією:

Дамбу відновлять. На річці Прут в Коломиї незабаром візьмуться за реконструкцію укріплення. Нагадаємо, дамба зазнала руйнації під час масштабної повені у 2008 році. І лише тепер вдалося залучити до її будівництва кошти з державного бюджету. На укріплення берегів Пруту необхідно майже 18 мільйонів гривень.

Потреба у дамбі виникла вже давно, її зруйнувала повінь майже 10 років тому. Прут – гірська річка і вона в будь-який момент може вийти з берегів і стати загрозою для коломиян. Тому укріпити береги треба було давно.

Минулого року проект вдалося підписати під кошти державного бюджету Міністерства екології України за допомогою народного депутата Андрія Іванчука, – розповідає міський голова. 14 мільйонів гривень надійшло на потреби укріплення берегів Пруту. Щоправда, у жовтні минулого року. І вже освоїти їх не було можливості.

Роботи полягають у безпосередньому відновленні дамби, протяжністю 580 метрів, – розповідає Ігор Слюзар. Це демонтаж старих плит і монтаж нових – все для того, щоб укріпити береги норовливої річки.

Русло річки дуже знизилось, через це впускний шлюз води в озеро, що біля парку імені Тараса Шевченка, набагато вищий, ніж рівень води безпосередньо. Наразі технічне вирішення цієї проблеми шукають інженери та гідрологи.

Детальніше в сюжеті НТК

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: