Поділитися публікацією:

Після обшуків на спиртових заводах державного підприємства «Укрспирт» правоохоронці вилучили продукції на понад 180 млн. грн.

За результатами вжитих заходів працівниками податкової міліції вилучено та залишено на відповідальне зберігання 97 тис. 903,1 декалітрів спиртовмісної продукції на орієнтовну суму понад 180 млн грн, – пише СТИК з посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби України.

Зокрема, на спиртзаводах,   які розташовані на Івано-Франківщині, вилучено майже 16 тисяч декалітрів спиртовмісної речовини  (Залучанський – 13 855 декалітрів, Підгайчиківський – 2 000 декалітрів). Зазначимо, що на момент обшуків зазначені підприємства офіційно не здіснювали виробничої діяльності.

«Вирішуються питання щодо призначення інвентаризації залишків продукції та сировини, що знаходяться на спиртових заводах, а також проведення експертиз зразків вилученої продукції. Посадові особи ДП «Укрспирт» сприяли проведенню слідчих дій ДФС та Генеральної прокуратури України. Триває слідство», – наголошують в ДФС.

Нагадаємо, що 24 липня 2017 р. слідчими та оперативними працівниками податкової міліції у ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, що розпочате відносно службових осіб ДП «Укрспирт» за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 і 2  ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)) КК України на території 14 областей України проведено санкціоновані Шевченківським районним судом м. Києва обшуки за адресами 41 місця провадження діяльності (надалі – МПД) ДП «Укрспирт».

Участь у заходах брали 430 працівників податкової міліції.

Рішення про проведення вказаних слідчих дій на МПД ДП «Укрспирт» прийнято після отримання у ході досудового розслідування відомостей, які підтверджують факти порушення підприємством діючого законодавства України та ймовірного необлікованого виготовлення продукції.

Оскільки до податкової міліції неодноразово надходила інформація про факти необлікованого виготовлення спирту на спиртових заводах ДП «Укрспирт», обшуки на МПД вказаного державного підприємства проводились не вперше.

Колишні керівники ДП «Укрспирт»: Харт Олександр (у період 2012 – 2014 років) та Лабутін Михайло (у 2014 році) є фігурантами кримінальних проваджень та знаходяться у розшуку.

До того ж, під час документування злочинної діяльності підпільних цехів з виготовлення лікеро-горілчаних виробів працівниками податкової міліції фіксуються факти надходження до них спирту, необліковано виготовленого на потужностях вітчизняних спиртових заводів, який використовується правопорушниками у якості сировини для незаконного виготовлення горілки.

Фото ілюстративне

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: