Поділитися публікацією:

У Калуші візьмуться за реконструкцію концертного залу, який за два-три роки стане мультикультурним центром. Наразі місто завершує підготовку документів для залучення серйозних грантових коштів із Євросоюзу.

Управління економічного розвитку міста продовжує роботу, щоб отримати грант на реставрацію концертного залу в Калуші. Проект цікавий тим, що заявку місто подає разом із румунським містом Сеїні. Часу залишилося — менше місяця, інформують “Вікна”.  

Як відомо, румунське місто Сеїні є побратимом Калуша. Співпраця між містами триває з 2006 року. У липні цього року делегація з Калуша брала участь у святкуванні дня цього міста. Саме під час цієї поїздки домовилися: напишуть спільний проект по програмі транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020».

Калушани, зокрема, планують залучити грант на реставрацію концертного залу (колишній будинок культури), що на вулиці Шевченка, 11. Румуни, у свою чергу, запропонували також одну із пам’яток архітектури у своєму місті. У перспективі обидва заклади мають стати мультикультурними центрами, але залишитися у тісній співпраці.

Як повідомив “Вікнам” начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, спільний проект Калуш та Сеїні мають подати до 15 вересня. Наразі завершують підготовку документів:

“Якщо нам вдасться отримати цей грант Євросоюзу, ми матимемо три роки на виконання запланованої реставрації, у результаті якої наш концертний зал перетвориться у мультикультурний центр. Планується, що на його базі займатимуться танцями, ткацтвом, ліпитимуть із глини та ще багатьма іншими видами мистецтва. Але і поки триватиме реставрація, ми беремо на себе зобов’язання проводити з містом-побратимом спільні заходи. Співпраця має бути продовжена і після викоанння програми. Тож, є чимало планів, але треба ще зараз добре попрацювати, щоб отримати грант”.

За попередніми підрахунками, на реставрацію концертного залу у Калуші потрібно 250 тисяч євро. Сума — приблизна, бо наразі ще не пройшла державну експертизу. За попередніми даними, місто профінансує 10%, а грантові кошти, відповідно, становитимуть 90%.


Поділитися публікацією: