Поділитися публікацією:

Вакцини БЦЖ у перинатальному центрі Івано-Франківська немає вже понад два місяці.

В Україні через високу епідемічну ситуацію з туберкульозом вакцинувати мають усіх немовлят. Що ж робити батькам, чиї діти залишилися без щеплення, і коли чекати вакцин?

Днями Алла Лаврів народила третю дитину – дочку Ілону. Двом своїм старшим синам жінка робила щеплення від туберкульозу відразу в пологовому будинку. Каже, що планувала вакцинувати і доньку, але, як з’ясувалося, зараз в обласному перинатальному центрі зробити це не можуть, повідомляє “Інтер”.

“Я знаю що при виписці з пологового завжди дітей вакцинують, у нас так вакцинували двох, зараз тут вакцини немає”, – розповідає жінка.

Лікарі центру розповідають, що десятки породіль щодня просять зробити щеплення немовлятам. Але, на жаль, медики змушені всім відмовляти. Торішні запаси в лікарні закінчилися два місяці тому, а нові ще не надійшли.

“Після другої доби новонароджена дитина повинна бути привита проти туберкульозною вакциною. Зараз це дуже актуально тому що в країні дуже поширений захворювання туберкульозу. Однак на даний момент її немає в нас в наявності”, – каже завідувач другого фізіологічного відділу Івано-Франківського обласного перинатального центру Оксана Ілик.

Збентежених батьків лікарі перинатального центру заспокоюють :щеплення можна зробити в дитячій поліклініці. Та, як з’ясувалося, і там вакцини БЦЖ вже давно немає.

“Вакцини БЦЖ зараз на даний час у нас в поліклініці немає. Останнє щеплення ми робили в травні місяці цього року”, – каже лікар-педіатр Івано-Франківської міської дитячої поліклініки Христина Судак.

У міському управлінні охорони здоров’я про дефіцит вакцин БЦЖ знають. Кажуть: із цим питанням вони вже звернулися до Міністерства охорони здоров’я.

“Міністерство охорони здоров’я обіцяє, що можливо вже у вересні – на початку жовтня будуть нові поставки вакцин в тому числі і вакцини БЦЖ. І я думаю, що вже ближче до початку осені ми будемо знати чітко, коли і яку вакцину отримаємо”, – каже начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко.

Як з’ясувалося, на сьогодні в Івано-Франківську не вистачає не лише вакцин БЦЖ, а й ще багатьох препаратів. За словами медиків, немає вакцин від поліомієліту. Крім того, до кінця року в області, як і в усій країні, не буде і пентаксима – вакцини від дифтерії, правця та коклюшу, яку діти до року повинні отримувати двічі.

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: