Поділитися публікацією:

Завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку дитячої лікарні “Охматдит” Олег Рижак заявив, що громадські організації поширюють неправдиві чутки в українському Міністерстві охорони здоров’я щодо відділення онкогематології.

“Громадські поширюють про нас чутки в Міністерстві охорони здоров’я, що нібито в відділенні всі лікарі хабарники, корупціонери, вбивці, у нас всі вмирають. Ми робимо до тридцяти трансплантацій на рік. Порахуйте, це ж серйозні бабки з рук посередників залишають Україну. Звичайно, нас потрібно закрити!” – іронізує лікар, якого цитує Force-news.com.

За його словами, пару років тому фонд “Таблеточки” розгорнув проти відділення дискредитуючу кампанію.

“Почали публікувати проти нас брехливу інформацію про те, що нібито потрібно платити, щоб лягти до нас. І стали вимагати у мам наших пацієнтів, щоб вони написали на нас заяви, що від них вимагають гроші”, – говорить він.

“Були збори, де представниця “Таблеточек” показувала на мене пальцем і буквально ставила ультиматум батькам: або ви пишіть, що він хабарник, або нашфонд більше не буде вам допомагати. Просто неприховано шантажували. Потім мами дітей прийшли до мене і запитали: що робити, як спростовувати цю брехню? І в результаті написали колективну скаргу президенту України про дії “Таблеточек”. А наше відділення потім перевіряли чотири комісії, і не знайшли, хто б на нас поскаржився, сказав, що їх “обдирають”. Були спроби підстав, дзвонили люди запитували, скільки коштує лягти до вас. Приїжджали до мене на консультацію за надуманими приводами, а потім намагалися засунути конверти з грошима”, – розповідає лікар.

У свою чергу, як розповіла “Мед.Обозу” засновниця благодійного фонду “Таблеточки” Ольга Кудиненко, висловлювання Рижака – неправда.

“Фонд “ПТаблеточки” працює над системними змінами в сфері охорони здоров’я і ми, звичайно, хочемо, щоб українцям були доступні якісні і сучасні методи лікування, зокрема і пересадка кісткового мозку від нерідного донора (ТКМ – Авт.). Ми ніколи не говорили про те, що відділення трансплантації кісткового мозку має бути закрита і всі трансплантації повинні робитися за кордоном. Навпаки, ми активно підтримуємо будівництво і відкриття нового корпусу “Охматдиту”, де ці пересадки і планують робити. Також ми шукаємо можливості для стажувань та навчання лікарів цього в кращих світових клініках”, – пояснює вона.

Кудиненко додає, що для того, щоб робити ТКМ в Україні, має виконуватися три умови:

– Фахівці, які роблять трансплантацію. “Наразі такі є тільки в “Охматдиті”. Вони унікальні, ексклюзивні, не діляться своїми знаннями, нікому не передають досвід. Для цього ми відправляємо лікарів на навчання за кордон”, – розповідає вона.

– Місце. “Потрібно добудувати новий корпус “Охматдиту”. Зараз в Опікунській раді лікарні 4 або 5 депутатів ВР, вони створили окрему фракцію “За добудову Охматдиту”, і вибивають бюджет. Ми домоглися звільнення директора будівництва, яка вкрала все, що можна було вкрасти, і 4 лютого був відкритий конкурс на нового директора”, – додає Кудіненка.

– Законодавча база. “В Україні заборонена трансплантація чого-небудь від нерідного донора, тобто нам потрібно прийняти новий закон про трансплантацію, і потім вже створити свій банк донорів кісткового мозку і отримати доступ до Міжнародного банку донорів”, – розповідає засновниця фонду.

“По законодавчій базі ми почнемо вести роботу в доступному для огляду майбутньому – поки не вистачає ресурсів фонду на це”, – додає вона.

Що стосується висловлювання Рижака про шантаж з боку фонду, то Кудіненко каже: “Наскільки мені відомо зі слів батьків, які лікують дітей у відділенні ТКМ, Рижак забороняв батькам звертатися до фонду за допомогою і відмовлявся видавати рецепти. А фонд не може купувати адресно препарати без їхньої наявності”.

 

“Ми допомагаємо тим відділенням, де лікарі готові до партнерства з фондом – надають рецепти на ліки, дають звіти про використання цих ліків, по-людськи ставляться до батьків. Рижак до партнерства не був готовий. Так, ми неодноразово чули від батьків дітей з відділення ТКМ, що там вимагають гроші за усі послуги (зокрема у листопаді 2014 року виписка з історії хвороби коштувала 2000 грн) і ми розповідали про це з дозволу батьків”, – додає він.

Джерело

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: