Поділитися публікацією:

ГО «Центр Політичних Студій» здійснив аналіз майже 200 декларацій служителів Феміди на Прикарпатті, щоб перевірити, чи відповідає стиль життя суддів задекларованим доходам.

На цю роботу аналітики організації витратили біля шести місяців. «Ми переглядали декларації суддів за останні три роки, порівнювали дані з тими, що знаходили в реєстрі нерухомого майна та реєстрі МВС», – розповів аналітик проекту Михайло Джогола.

Під час аналізу суддівських декларацій аналітики виявили чимало «двійників». «З усіх проаналізованих декларацій це десь 10 %», – зауважив Михайло Джогола. Віталій Світлик, керівник проекту, відмітив закритість судів всіх рівнів.

«Ми намагалися встановити контакт з суддями. Надсилали запити в суди, з проханням надати контакті номери телефонів»,- розповідає керівник проекту Віталій Світлик.

Особисті номери суддів надали лише в Богородчанському суді. З інших або приходили відмови, або надавали стаціонарні робочі телефони. Однак за цими номерами не брали слухавки, перенаправляли з кабінету в кабінети, або повідомляли, що суддя у відпустці.

«Проте, після виходу статей з нами виходили на зв’язок досить швидко», – відмітив Віталій Світлик.

Активісти відмітили, що не всі служителі Феміди правильно заповнили декларації.

«Декларували навіть колодязь на подвір’ї», – зауважив керівник проекту.

Приблизно 40% декларацій хоч і заповнені правильно, проте є нюанси. Також активісти почали отримувати дані від громадян про те, що судді задекларували не все майно.

«Отримали фідбек від громадян про те, що судді мають ще багато нерухомості, яку вони не вказали», – розповів Віталій Світлик. – Потрібно, щоб більше людей зверталося до нас. Бо до прикладу, суддя в Долинському районі – нам звідси не видно, скільки в нього землі».

Тим суддям, в яких задеклароване майно не відповідало вказаному в реєстрі, активісти пропонували надати власні витяги.

«Якщо людина задекларувала це майно, то їй неважко буде надати витяг», – відмітили аналітики. «Ми розуміємо, що можуть бути судові позови, але громада має знати», – підсумував Віталій Світлик і анонсував вихід нових статей по моніторингу декларацій суддів Господарського, Апеляційного, Адміністративного та Івано-Франківського міського суду, проведення круглого столу для суддів та навчань для журналістів та активістів.

Джерело


Поділитися публікацією: