Поділитися публікацією:

Франківка Юлія Романівна на своїй сторінці у Фейсбуці опублікувала фото одного із франківських гуртожитків. 

“Ось такі у Франківську гуртожитки, і це називається в кімнаті зробили ремонт… Принаймні нам так сказали! Невже немає ніякого фінансування?” – написала дівчина.

Франківка розповіла Галці, що це фото кімнати гуртожитку №2 від Прикарпатського національного університету.

“Коли зайшли в гуртожиток, то на той момент в ньому зовсім не було світла, темно, як в підвалі, але, мабуть, то тільки на той час сталася якась поломка. Оскільки я прийшла із хлопчиком, який являється круглим сиротою, ми попросили, щоб нам показали кімнату. Комендант нас провів до кімнати під номером 9… Сказав, що у цій кімнаті ще повинно жити 3 хлопці, і вони трохи привели кімнату в порядок, самі ж її і красили, тому наразі там ще нікого немає. Але я, все ж, стояла на своєму, що хочу бачити, в яких умовах житиме ця дитина.

Сказати за кімнату, що вона жахлива, це нічого не сказати! Якийсь концтабір, а не кімната, подумала я! На стіні величезна діра, замазана штукатуркою, в кімнаті нічогісінько, окрім 3 ліжок (4 сказали, що згодом принесуть), стола і нібито якоїсь тумби. Я таких раритетних меблів давно не бачила! Обідно за те, що інші діти за таке ще й повинні платити! По словах коменданта, їм обіцяють ремонт, але вже дуже довго вони на нього чекають. Будівля без ремонту із 60-х років!

А на рахунок санвузлів взагалі можна промовчати, вонь стояла по цілому коридору! Кухня на 2 поверсі, але нас туди вже ніхто не запрошував, тож можна тепер тільки уявляти, що там твориться” – поділилася враженнями про побачене дівчина.

Завідувач гуртожитку Роман Семаньків у коментарі для Галки зазначив, що ремонт повинні провести у жовтні – проблема із фінансуванням. Комендант додав, що до нього ніхто не звертався з обуренням щодо стану кімнати.

Директор студентського містечка Михайло Лилик розповів, що у першому семестрі цього навчального року заплановані ремонтно-відновлювальні роботи у гуртожитку №2. Для цього використають частину коштів, проплачених за проживання у гуртожитках.  Загальний кошторис наразі не складений, оскільки ще триває заселення. Вартість проживання у гуртожитку за 10 місяців – 4 тисячі 400 гривень.

Ремонт планували на літній перод, але оскільки у плату за проживання не входять ремонтні роботи, й університет має відшукувати додаткові кошти, роботи перенесли. Першочергово виш утеплив гуманітарний корпус.

“Ремонти у гуртожитку вже проводилися, але те, що це стара будівля, теж дається взнаки – це найстаріший гуртожиток від університету, введений в експлуатацію у 1961 році”, – зазначає Лилик.

 

 


Поділитися публікацією: