Поділитися публікацією:

У середу, 13 вересня, благодійний фонд “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” розповів про результати впровадження проекту “Шанси для освіти і працевлаштування для молоді”, та розпочав готувати дітей, які опинитися у складних життєвих обставинах, до вступу у виші й пошуку роботи.

Брат і сестра Віктор та Ліда Костишин з багатодітної родити розповідають, що обом “Карітас” допоміг підготуватися до вступу в Івано-Франківський коледж ресторанного бізнесу і туризму.

“Нас кликали до “Карітасу” на репетиторство, допомагали готуватися до ЗНО, ми успішно здали екзамени і поступили”, – кажуть діти.

Віктор у майбутньому бачить себе кулінаром і мріє поїхати за кордон. Ліда далі планує навчатися на бухгалтера.

За словами директора благодійного фонду “Карітас” в Івано-Франківську отця Володимира, за час проекту з освіти і працевлаштування для молоді,
32 дітей вже знайшли себе у навчанні і праці.

“Основна мета проекту – інтегрувати дітей, у складній життєвій ситуації у суспільство, – каже отець Володимир. – Хочемо дати дітям можливість реалізуватися”.

Напрямки роботи і навчання в проекті – різні. В рамках проекту учням 9 і 11 класів та випускникам, які опинитися у складних життєвих обставинах, надавали консультації і тренінги, як себе представити, водили на ознайомлення з навчальними закладами. Дітям, які закінчили навчання, організовували зустрічі з роботодавцями і діти знали на які умови праці йдуть.

“Зарплату дітям обіцяють до 5-7 тисяч, – додає отець Володимир. – А готельні комплекси ще й пропонували житло і харчування. Якщо діти на роботі будуть старанними, стануть успішними”.

Іван Драгомирецький, начальник відділу освіти Богородчанському районі, вже сім років співпрацює з “Карітасом”.

“Нині ми працюємо з 22 дітьми семи категорій – сироти, напівсироти, діти під опікою, діти учасників АТО, переселенців, – розповідає керівник. – Ми стараємося дітей виявити, працювати з ними в різних напрямках. А в 9 і 11 класі важливо допомогти їм знайти професію. Ми готуємо їх до здачі ЗНО, співпрацюємо з центром зайнятості і вишами. Це добра справа для дітей, батьки яких не мають змоги забезпечити заняття з репетиторами”.

Мирослава Урсуляк, вчителька української мови і літератури Саджавської школи, готувала одну з учасниць програми.

“В учениці, з якою я займалася, рівень знань був високий, – каже Урсуляк. – Найбільше уваги приділяли написанню творчого завдання. Щодо української літератури, мені приємно, що вона успішно здала ЗНО і нині навчається у Прикарпатському університеті на психолога”.

Отець Володимир каже, що шукали в співпраці у кожному районі, але найбільша віддача – від Богородчан.

“Ми бачимо успішність співпраці, тож надалі будемо просити благословення у Владики і налагоджувати співпрацю з іншими районами”, – говорить отець

Джерело


Поділитися публікацією:
Теги: