Поділитися публікацією:

21 та 22 вересня у Косові відбудеться відкритий районний фестиваль кераміки, ремесел і фольклору «Мальований дзбанок».

Територія біля районного Будинку культури стане містечком народних майстрів та етно-дворів культурно-мистецьких осередків Косівщини.

В рамках фестивалю пройде показ моделей в народному вбранні та одяг в народному стилі, а також дипломні роботи студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Програма фестивалю “Мальований дзбаник” 2017:

Довідка Фіртки:

Кераміка є одним з провідних художніх промислів Косова, адже околиці Косова багаті на глину. Тож гончарство тут розвивалось з давніх часів. Виробляли горщики, глечики, миски, горнятка — весь необхідний домашній посуд.

У розписі застосовується широкий спектр геометричних і рослинних мотивів. Рослинні мотиви пов’язані з загальними традиціями українського рослинного візерунка, зображуються квіти, пуп’янки, вазони, гілочки, листочки, гірлянди тощо.

Але найчудовіше у кераміці гуцулів – сюжетні розписи, що передають живу природу, зображують тварин і людей у навколишньому світі. Сцени із зображенням людей і тварин відображують спостереження художника, його ставлення до подій, передають філософію світосприйняття.

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: