Поділитися публікацією:

Сьогодні, 14 вересня, в Івано-Франківській обласній раді вирішували долю Переріслянскої ОТГ. Присутні заслухали звернення Надвірнянської районної ради, в якому тамтешні депутати висловили протест проти створення Переріслянської ОТГ, назвавши її “так званою” і такою, що була утворена з порушенням законодавства.

У зверненні також містяться вимоги до Івано-Франківської обласної ради, ЦВК та Кабміну, в яких йдеться про зупинення дії та прийняття будь-яких рішень щодо ОТГ в Надвірнянському районі. Депутати апелюють до того, що у перспективному плані згадана лише Тисменичанська сільська ОТГ. До її складу повинно було увійти вісім сіл, але чотири з них вирішили створити іншу громаду – Переріслянську.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Богдан Кобилянський розпочав засідання круглого столу зі згадки про законнісь утворення Переріслянської ОТГ, та закликав всіх присутніх на круглому столі висловити свою думку.

Михайло Івашків, юрисконсульт “Центру розвитку місцевого самоврядування”, зазначив, що потрібно як слід розібратись у всіх юридичних нюансах цього питання, і передав слово представникам Надвірнянщини.

Керівництво Надвірнянської райради апелювало до того, що у перспективному плані утворення громад не згадана Переріслянська ОТГ. На це Олеся Зрайко, заступник начальника юридичного відділу ОДА, навела статтю 2 ЗУ “Про добровільне об’єднання громад”, в якій сказано, що населені пункти можуть об’єднуватися у будь-якій конфігурації. Вона також зачитала лист від Мінрегіонрозвитку, в якому прямо сказано – “перспективний план не може ставати на заваді об’єднанню громад”, та додала, що міністерство бачить цю громаду спроможною до існування.

Заступник голови Надвірнянської районної ради Ігор Писклинець не погодився з такими аргументами, зазначивши, що нова ОТГ здатна буде стати спроможною лише після зміни центру, і в ОДА про це добре знали, даючи Переріслянській ОТГ позитивний висновок.

 

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: