Поділитися публікацією:

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, цьогоріч від громадян – власників елітних легкових автомобілів місцеві бюджети Івано-Франківщини отримають 2,28 млн грн транспортного податку. Наразі до бюджету надійшло 1,47 млн грн цього податку.

На сьогодні платниками транспортного податку визначено 96 жителів області. Найбільше прикарпатців, які володіють автомобілями, що оподатковуються зареєстровано в м.Івано-Франківську, Коломиї та Тисмениці.

Нагадаємо, платниками транспортного податку є громадяни, які мають у власності легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2017 році ця сума становить 1 млн. 200 тис. грн.). Ставка податку становить 25 000 грн. за кожен такий автомобіль в розрахунку на календарний рік.

Якщо громадянин став власником автомобіля протягом року і такий автомобіль є об’єктом оподаткування, то податок йому потрібно сплачувати з місяця, в якому виникло право власності на такий транспортний засіб пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік автомобіля досяг п’яти років.

Термін сплати транспортного податку для громадян – протягом 60 днів з дня отримання повідомлення-рішення.

Фото ілюстративне

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: