Поділитися публікацією:

5 жовтня в малій залі адмінбудинку міста Снятина під керівництвом першого заступника голови Снятинської райдержадміністрації Миколи Пішака відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо проведених заходів по ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней.

Задля проведення заходів по ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней в зонах захисту та спостереження, відомо, що заходи, які затвердженні рішеннями Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при ОДА в зоні захисту (с. Підвисоке Снятинського району) не виконуються відповідно встановлених термінів: не проведено облік поголів’я свиней з наступним їх вилученням та забоєм, у зв’язку із супротивом людей і недопущенням ветеринарних спеціалістів до особистих селянський господарств громадян. Із ситуацією, яка склалася, в зоні захисту даного населеного пункту  було встановлено два ветеринарно-поліцейських пости при в’їзді в населені пункти Стецева та Красноставці Снятинського району.

Під час роботи постів ввезення та вивезення живих свиней та продукції з них не відбувалося.

За повідомленнями сільського голови с. Підвисоке, учасників ініціативної групи супротиву та Снятинської районної державної лікарні ветеринарної медицини загибелі свиней не реєструвалось, пише Бартка з посиланням на офіційний сайт Снятинської РДА.

Враховуючи вище наведену інформацію, взявши до уваги відсутність загибелі свиней в зонах захисту та спостереження, закінчення інкубаційного періоду захворювання, стабільну епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней в Городенківському та Снятинському районах, здійснення постійного контролю за переміщенням свиней та напруженою соціально-економічною ситуацією в с. Підвисоке Снятинського району, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації (далі ДНПК) вирішила:

1.       Інформацію щодо проведених заходів по ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней взяти до відома.

2.       Зняти ветеринарно-поліцейські пости при в’їзді в населені пункти Стецева та Красноставці Снятинського району.

3.       Проводити постійний клінічний огляд всього наявного свинопоголів’я в зоні спостереження.

4.       Про випадки захворювання та загибелі свиней в с. Підвисоке Снятинського району негайно інформувати державну ветеринарну службу.

5.     Заборонити в зоні захисту (с. Підвисоке Снятинського району) забій свиней з метою реалізації їх на ринку.

6.      Забезпечити дотримання всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утримуванням та реалізацією живих свиней, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема вимог закритого режиму роботи.

7.         Забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин через  місцеві органи влади, засоби масової інформації з питань щодо небезпеки поширення на території області африканської чуми свиней і заходи біологічного захисту приватних господарств громадян та підприємств, діяльність яких пов’язана з обігом свиней, порядок відшкодування коштів за вилученні свині.

8. Заборонити торгівлю на ринках живими свиньми, м’ясом з них й іншими продуктами свинарства без наявних супровідних ветеринарних документів.

 


Поділитися публікацією: