Поділитися публікацією:

Вбили лейтенанта ВДВ Аміну Окуєву 30 жовтня біля селища Гливаха, що на Київщині. Жінка гостро критикувала Російську Федерацію та прогнозувала її розпад. Вона разом зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим пішла добровольцем у зону АТО. Нагороджена Орденом Героя України.

Біографія Аміни Окуєвої

Аміна Окуєва – громадський активіст та військовослужбовець, українка чеченського походження. Народилась 5 червня 1983 року в Одесі. Згодом вона з родиною переїхала до Росії. Жила у Москві та Грозному.

На Батьківщину українка повернулась у 2003 році. В Одесі Аміна Окуєва здобула вищу освіту в медичному університеті імені Мечникова. Дівчина отримала диплом за спеціальністю “Загальна хірургія” та продовжила пізнавати професію в одній із лікарень Одеси.

Жінка сповідувала мусульманство. За релігійними переконаннями, Аміна Окуєва завжди носила хіджаб: і на фронті, і в повсякденному житті.

Аміна Окуєва завжди носила хіджаб – мусульманський жіночий одяг

Військова діяльність

Після початку Революції Гідності Аміна Окуєва вступила до “Самооборони”, була лікарем 8-ої Афганської сотні. Ще в 2013 році жінка прогнозувала вторгнення кремлівських військ в Україну.

Відчуття, що Росія скоро оголосить війну Україні, з’явилося ще в грудні 2013 року, на початку подій на Майдані. Тоді я зрозуміла, що народ України переможе і з владою Януковича буде покінчено. В той момент я ще зі сцени хотіла виступити і сказати, що Янукович і його еліта – це лише маріонетки, за якими стоїть набагато більша сила в особі Путіна. Але мене з цією промовою тоді не пустили і сказали, що це не актуально,
– заявила Аміна Окуєва в інтерв’ю виданню “Обозреватель”.

Свої моторошні прогнози жінка пояснювала тривалим проживанням в Росії. Адже їй з середини довелося пізнати РФ раніше, ніж українцям. Тому Аміна Окуєва не помилилась, та вже вкінці лютого 2014 року окупанти розпочали анексію Криму.

З вторгненням російських військ на територію України у липні 2014 року, жінка вступила добровольцем до батальйону “Київ-2”. Щодо причин вступу до Збройних Сил України вона називала єдину – “Росія є ворогом для чеченців та українців”.

Я залишила свого 13-річного сина одеським родичам і вступила в батальйон “Київ-2”, стала фельдшером. Оскільки медична освіта у мене цивільна, а не армійська, то у військовому квитку записано не “лікар”, а “фельдшер”. Але це не звужує коло моїх професійних обов’язків. Ну, а в разі необхідності береш участь в бою нарівні з усіма – фельдшер ти чи кухар,
– розповіла Аміна Окуєва виданню “Радіо Свобода”.

Згідно з документами, Аміна Окуєва була фельдшером на фронті. Українка брала участь у запеклих боях біля Дебальцевого. Згодом Аміна Окуєва служила у батальйоні “Золоті ворота”.

В добровольчий батальйон Аміна Окуєва вступила через бажання подолати спільного ворога – Росію

Аміна Окуєва брала участь у створенні Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, зокрема, була його прес-офіцером. Саме вона домоглась надання військовому формуванню офіційного статусу від МВС. Після закінчення війни на Донбасі Аміна Окуєва планувала стати учасником миротворчої місії.

Жінка гостро критикувала як російську владу, так і чеченську. Зокрема, називала Кавказ “ахіллесовою п’ятою Путіна”. Аміна Окуєва була впевнена, що через масове кровопролиття чеченці мають вроджену ненависть.

Напад на Осмаєва та Окуєву

Фатальний напад на родину добровольців АТО – не перший замах. Раніше 1 червня на Подолі у Києві сталася стрілянина, внаслідок якої вогнепальні поранення отримали двоє чоловіків, одним із яких виявився росіянин чеченського походження Адам Осмаєв. Його підозрювали у замаху на президента Росії Володимира Путіна.

Тоді чоловік домовився дати інтерв’ю начебто французькому журналісту, який власне і вистрілив в Адама Осмаєва. Окуєва встигла поранити нападника із нагородної зброї. Саме завдяки діям жінки вдалося затримати нападника.

В Осмаєва діагностували наскрізне вогнепальне поранення грудної клітки справа; поранення нижньої, середньої частини правої легені, поранення діафрагми, печінки; великий гемоторакс справа; вогнепальний перелом нижньої третини променевої кістки та правої кисті. Стан його оцінювали як вкрай важкий. Завдяки дружині Адам Осмаєв одужав та повернувся до звичного життя.

Висловлюємо співчуття родині, близьким, друзям та товаришам по службі Аміни Окуєвої.

Джерело: 24tv.ua

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: