Поділитися публікацією:

Сьогодні, 5 січня виповнилось 95 років легендарному сотеннику УПА з Прикарпаття Мирославу Симчичу на псевдо Кривоніс.

З нагоди поважного ювілею привітати Мирослава Симчича у Коломию приїхали голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, керівник обласного осередку ВО “Свобода” Михайло Королик, депутат облради Ігор Дебенко, передає кореспондент Бліц-Інфо.

На переконання Олега Тягнибока, нам випала унікальна нагода почути історію боротьби УПА з перших уст від її учасників.

“Хотілося, щоб і держава належним чином вшановувала наших легендарних героїв. Втім,  дуже часто влада спекулює на цьому. Ще з 2015 року у парламенті є 238 підписів народних депутів України про присвоєння звання Героя України Мирославу Симчичу. Героя України роздають направо і наліво, багатьом тим, які реально не заслужили цього, а от дійсно національний герой, який є дороговказом для нас, чомусь досі не удостоєний. Хоча для нас він і так є символом, легендою. І наше завдання вшановувати та продовжувати їхню справу”, – впевнений очільник націоналістів

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич подякував Мирославу Симчичу за героїм, боротьбу та незламність.

“Людина, яка пережила важкі часи боротьби, тюрми, концтабори і сьогодні щиро вболіває за майбутньої української держави заслуговує якнайвищого пошанування. Схиляю голову перед Вами за героїзм та за боротьбу. І щоб ціль, яку ставила перед собою ОУН-УПА – могутня Українська держава – була досягнута. У вашій особі ми шануємо всіх борців національної визвольної боротьби, той дух який дозволив вести боротьбу проти одвічного ворога – Росії” – зазначив Олександр Сич.

Також голова облради сказав, що ініціює встановлення пам’ятника на місці легендарного бою під Космачем, де упівці під командуванням Симчича знищили каральний полк НКВС. А ще побажав Мирославу Симчичу стати свідком поразки російської імперії у боротьбі проти України.

Світлина від Богдана Досюка.

Нагадаємо, сотник УПА провів понад 32 роки в засланні через діяльність в УПА. Суд тільки в листопаді визнав Мирослава Симчича незаконно засудженим та повністю реабілітував

Раніше Івано-Франківська обласна рада звернулась до президента з проханням присвоїти Симчичу звання Героя України

Світлини Богдана Досюка

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: