Поділитися публікацією:

Офіційно епідемії кору в Коломиї та районі немає, але ситуація залишається напруженою, – інформує головний інфекціоніст Володимир Кифорук.

Наразі, в стаціонарі вони мають 22 хворих: 17 дітей та 5 дорослих. Лікар припускає, що реальна цифра може бути більшою у рази, бо не всі звертаються до лікарів.

Кір – це вірусне захворювання, людина, маючи міцний імунітет, може перехворіти легкою формою, навіть не лягаючи в лікарню. Медики застерігають, що цей вірус небезпечний своїми ускладненнями. Найбільш дієвим методом профілактики залишається щеплення.

Ситуація не критична, заспокоює головний лікар, але застерігає – вірус кору небезпечний своїми ускладненнями і є надзвичайно заразним. Він швидко передається повітряно-крапельним шляхом, може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Інкубаційний період кору триває від 6 до 21 дня. Кір послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами.

Кір називають дитячою хворобою, але почастішали випадки, коли хворіють і дорослі, каже лікар. Це ті, хто не перехворів цими інфекціями в дитинстві і ті, у кого в крові немає захисних антитіл.

Головний інфекціоніст району пояснює, кір не має специфічного лікування і єдиним можливим захистом від нього є вакцина. Високий рівень вакцинації також захищає від поширення вірусу та не перетворює спалах на повноцінну епідемію. Адже вірус передається лише від людини до людини.

Спалахи кору, як і багато інших вірусів, відбуваються циклічно. Кір приходить кожних 5-6 років. Минулий спалах в Україні відбувся в 2012 році, а до того в 2006 та 2001.

Школи Коломиї і району працюють у звичному режимі. 15 січня учні вийшли на навчання після зимових канікул. Карантину не оголошують, тому що критичної ситуації у зв’язку зі спалахом кору в Україні, у місті та районі немає, – кажуть освітяни. Підстав продовжувати канікули – теж не вбачають. Тому з 15 січня розпочався навчальний процес.

Станом на 15 січня – у коломийських школах на навчання не прийшло 30% дітей, – повідомив начальник управління освіти міської ради Любомир Бордун.

Однак, така відвідуваність шкіл, на щастя, не пов’язана зі спалахом кору. Підстав впроваджувати карантин у школах Коломиї немає, – наголошує Любомир Бордун.
Коломийські садочки поки ще на запланованих канікулах. Відновлять роботу 22 січня.

Ситуація стабільна і в Коломийському районі, – запевняє начальник управління освіти молоді та спорту Галина Микитюк.
За період 2017-18 навчальних років на кір у Коломийському районі а також в об’єднаних громадах захворіло 63 дітей, 12 діток захворіли впродовж січня.

Часто низьке відвідування шкіл виникає через те, що батьки хочуть уберегти своїх чад від вірусу кору, тому просто не пускають дітей до школи.

Щодо ОТГ, там теж розпочався навчальний процес. Причин оголошувати карантин чи продовжувати канікули – немає, – повідомили очільники громад.

Медики та освітяни Коломиї звертаються до батьків із проханням не піддаватися паніці. Також у цей час фахівці радять пройти вакцинацію від кору в одному з чотирьох пунктів: відділення первинної медицини на Леонтовича, Чорновола, Шевченка або ж у дитячій поліклініці.


Поділитися публікацією: