Поділитися публікацією:

За повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби в Україні спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо захворюваності на вірусний гепатит А. Впродовж 2017 року фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 164 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, серед яких 26 спалахів або 16% викликано вірусами гепатиту А.

Найбільше спалахів зареєстровано в Одеській області. Збільшення кількості захворювань пов’язане із вживанням недоброякісної питної води.

Ситуація із захворюваності населення на гострі кишкові інфекції, які передаються через забруднену питну воду, у цьому році погіршується. Так, у січні 2018 року в Миколаєві на вірусний гепатит А захворіло 74 особи, з них 17 — дітей, інформують “Вікна”.

За даними Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України», впродовж 2017 року на Калущині зареєстровано 9 випадків вірусного гепатиту А проти 6 випадків у 2016 році.

Якщо у 2016 році було 4 випадки захворювання серед сільських мешканців і 2 – серед мешканців міста Калуша, то у 2017 році у Калуші на гепатит А захворіло вчетверо більше мешканців – 8 осіб, один випадок зафіксовано у Калуському районі. З початку 2018 році у Калуші  і Калуському районі випадків захворювання на гепатит А не було.

Раніше йшлося, що за тиждень у сільській школі 8 дітей і вчитель фізкультури захворіли на жовтяницю.

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: