Поділитися публікацією:

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді відбулося підготовче засідання у справі Михайла Дерещука, підозрюваного у вбивстві підприємця Ігоря Гербіна.

Михайлові Дерещуку інкримінують умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 ККУ). Справу розглядає колегія суддів: Олеся Зеленко, Наталія Деркач, Дмитро Руденко.

Захисник обвинуваченого Олександр Клименко подав колегії суддів кілька клопотань: про повернення обвинувального акту прокурору, про призначення судово-психологічної експертизи, про виклик свідків та про проведення комплексної судово-медичної і балістичної експертизи.

Зокрема, у клопотанні про повернення обвинувального акту прокурору йдеться, що докази, які є в обвинувальному акті, здобуті із порушенням права його клієнта на захист. Також у клопотанні йдеться, що судово-медична експертиза проведена не в повному обсязі. Для повноти захисники Клименка провести ще судово-психологічну експертизу.

Прокурор зауважив, що обвинувальний акт складений відповідно до законодавства та попросив призначити справу до розгляду. Він також подав клопотання про виклик свідків. Запропонував продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Представник родини Гербіних підтримав прокурора і просив долучити до справи два цивільні позови від потерпілих про відшкодування матеріальної і моральної шкоди.

Суддя зазначила, що клопотання про виклик експерта для роз’яснення висновків судово-медичної експертизи зараз розглядати передчасно. Клопотання про призначення судово-психологічної експертизи і комплексної судово-медичної і балістичної експертизи також передчасні.

Адвокат обвинуваченого запропонував змінити запобіжний захід, оскільки його підзахисний потребує лікування. Каже, що він не буде впливати на свідків.

Сам Дерещук подав клопотання про повернення речей, які були вилучені під час обшуку.

“На якій підставі ви мене зараз утримуєте? Мене зараз тримають незаконно. Немає фактів, що я буду втікати від слідства чи буду впливати на свідків”, – сказав Дерещук.

Суддя сказала, що всі клопотання захисника, окрім повернення обвинувального акту і виклику свідків, є передчасними. Таким чином колегія суддів задовільнила клопотання про виклик свідків прокурора і захисника Дерещука.

Також підозрюваному продовжили запобіжний захід – тримання під вартою на 60 днів. Справу призначили до розгляду на 22 березня.

Як повідомляв КУРС, 31 липня поблизу міської ратуші впритул розстріляли автомобіль “Ауді”, в якому був місцевий підприємець Ігор Гербін, більш відомий за прізвиськом Червонець.

Поліцейські встановили, що стріляв у підриємця Михайло Дерещук. Автомобіль, на якому зловмисник втік, знайшли протягом години, в машині був і пістолет. Того ж дня поліція затримала Дерещука у приміському селі Чукалівка.

Обвинувачений двічі притягувався до відповідальності за хуліганські дії, має судимість. За замах на вбивство йому загрожує довічне ув’язнення.

Основним мотивом замаху на Ігоря Гербіна у затриманого була помста. За декілька днів до стрілянини між Дерещуком і Гербіним була сварка, під час якої підозрюваний отримав тілесні ушкодження.

У тілі Ігоря Гербіна виявили 4 кулі. Йому провели кілька операцій. 9 серпня чоловік помер у лікарні.

ДО ТЕМИ:


Поділитися публікацією: