Поділитися публікацією:

Сьогодні, 18 квітня, на засіданні комісії Івано-Франківської обласної ради з питань учасників і ветеранів АТО обговорили виконання обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій протесту, учасників бойових дій, добровольців АТО.

На програму в цьому році в обласному бюджеті передбачено 8 млн. 976,5 тисяч гривень, інформує Фіртка.

В основному кошти спрямовувались на охорону здоров’я, освіту та соціальну політику.

Зокрема за словами заступника директора департаменту соцполітики Віталія Яворського, впродовж минулого року 6 сім’ям загиблих в АТО надали допомогу на загальну суму 300 тисяч грн.

18 сімей отримали матеріальну допомогу до роковин трагедії на загальну суму 450 тис. грн. Крім цього 445 учасникам АТО надано допомогу на суму 1996 тис. грн., 80 бійцям -добровольцям – на суму 400 тисяч грн., 115 сім’ям загиблих – на суму 560 тисяч грн.

13 сім’ям померлих після демобілізації надано допомогу на суму 130 тичяч та 6 cім’ям зниклих безвісти – на суму 90 тисяч грн.

Також на оздоровлення у санаторії “Черче” було закуплено 26 путівок на 156 тисяч грн. Крім того, кошти спрямовувались на перевезення учасників АТО для вшанування побратимів.

А також на виготовлення 1288 відзнак “За бойову звитягу” спрямували 120,8 тисяч грн.

Тарас Шпук зауважив, що необхідно звернути увагу на громадські організації, яким спрямовують кошти наче на реабілітацію бійців, хоча за словами бійців, реабілітації вони там не отримують, а отримують швидше відпочинок.

Відтак Шпук пропонує комісії разом з психологами подивитись, як надається реабілітація.

“На практиці буває зовсім по-іншому, тому я пропоную виїхати на місця, щоб потім не помилятися, надаючи їм кошти на реабілітацію”, – каже Шпук.

Заступник голови облради Василь Гладій запропонував на етапі подання проектів від ГО виїжджати туди та дивитися, наскільки якісну вони пропонують послугу реабілітації, а тоді визначати, яким саме організаціям спрямовувати кошти на реабілітацію.


Поділитися публікацією: