Поділитися публікацією:

Про це стало відомо у середу, 16 травня, за круглим столом на тему «Будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську та його подальша експлуатація».

Громадська рада писала листи та звернення до міського голови Руслана Марцінківа, голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо будівництва моста та його недоліків, пише Галка

Зокрема, у листі йдеться, що до конструкції мосту зауважень немає, але дивує ширина його проїжджої частини. Тому члени ради пропонують збільшити смуги до 14 м. Оскільки таке збільшення потребує додаткових витрат, то до фінансування будівництва пропонують долучитись і області, і державі. Адже Івано-Франківськ – обласний центр, який притягує значну кількість транспорту з інших областей і з-за кордону.

Михайло Панчишин, голова громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг, зазначив, що міст, який будується у дві полоси, не задовільняє усіх вимог.

“Запропонована розв’язка просто неможлива: при виїзді з Пасічної рухатись до старого моста (500 лишніх метрів) і їхати по вулицях Княгинин, Церковній. У той час по 16-метровій дорозі від Позитрону в сторону Набережної Стефаника планується лише односторонній рух, що є нелогічним. Ми пропонуємо прямо при з’їзді з моста встановити кільце і розвернути дуги в іншу сторону”, – каже Михайло Панчишин.

За словами Михайла Панчишин, такий міст, яким його будують зараз, підійшов би для міста в якомусь із районів, але не для обласного центру.

“Міст спроектований на рівні 19 століття, а нам потрібен міст 21 століття. Ми мусимо працювати на перспективу”, – додав Панчишин.

Також члени круглого столу звернули увагу на те, що потрібно будувати міст у чотири полоси, а не у дві, як це зараз передбачено проектом.

Проте Любомир Семанів, перший заступник начальника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, каже, що наразі проблема полос не є дуже значною.

“Я не бачу проблеми дві полоси доробити в майбутньому. Зараз для 4-полосного моста навіть не закладені кошти. Можливо, держава долучиться до фінансування цього проекту, і ми швидше допрацюємо його”, – каже Любомир Семанів.

Микола Вітенко, перший заступник міського голови Івано-Франківська запевнив, що новий міст через Бистрицю буде сучасним і побудують його згідно з усіма вимогами і технологіями.

“При проектуванні сполучення Пасічної з центром міста ми врахували темп розвитку цього мікрорайону і потребу в розвантаженні. Наразі 2 полоси буде достатньо. Цей міст суто внутрішній, це не об’їзна, все розраховано і проводиться згідно з планом”, – додав Вітенко.


Поділитися публікацією: