Поділитися публікацією:

Суддя Коломийського міськрайонного суду Юрій Потятинник залишив на свободі трьох злочинців, які вкрали 143 тисячі гривень та 300 доларів.

Суд вирішив обмежитись лише штрафом. Про це йдеться в реєстрі судових рішень, пише ГК.

Перший злочин було скоєно 7 грудня 2017 року. Близько 14:30 чоловік, який працює фінансовим директором ресторану “Малібу” в Хмельницькому, підійшов до мікроавтобуса Mercedes Sprinter, що стояв у Коломиї біля поліклініки на вулиці Мазепи. Він заліз всередину та вкрав барсетку, в якій знаходились 74 325 гривень та 300 доларів США – виручка від реалізації товару.

Згодом злочинець знайшов собі спільників – двох безробітних чоловіків. 24 січня 2018 року близько 18:30 вони підійшли до магазину “Пакко”, де стояв ще один Mercedes Sprinter. Троє зловмисників за допомогою відмичок відчинили двері мікроавтобуса, після чого молотком та кувалдою зламали двері сейфа, який стояв під сидінням. Звідти вони вкрали 69 031 гривню – також виручку від реалізації товару, щоправда, вже іншим підприємством.

Згодом їх затримала поліція та пред’явила звинувачення у таємному викраденні чужого майна за попередньою змовою групою осіб. Обвинувачені визнали, що їх дії були об’єднані єдиним умислом, зізнались у крадіжках та попросили їх суворо не карати.

У них вилучили близько 35 відмичок різних типів, магнітні та металеві ключі, молоток, кувалду, цвяхотяг, зубило, мобільні телефони, чорні рукавиці, розкладний ніж та інші подібні речі. Свої правопорушення злочинці скоювали на двох легкових автомобілях на польській реєстрації.

Втім, суд, очевидно, вирішив, що такі злочини є не надто тяжкими.

“Ризик вчинення обвинуваченими повторного правопопорушення та небезпеки для суспільства є невисоким, і їх виправлення можливе без ізоляції від суспільства. Обвинувачені не судимі, мають кошти для сплати штрафу, що істотно знижує ступінь тяжкості злочину. Суд приходить до висновку, що в даному випадку слід перейти до більш м’якого виду покарання, не зазначеного в санкції ст. 185 ч.2 КК України”, – йдеться у тексті вироку.

В якості покарання для трьох крадіїв суд обрав лише штраф. Перший злочинець повинен буде сплатити 21 220 гривень, а двоє його спільників – по 20 570 гривень.

69 тисяч гривень та сейф повернули власникам. А першу суму вкрадених коштів зловмисники, очевидно, вже встигли витратити.

 

 


Поділитися публікацією: