Поділитися публікацією:

Шість меседжів, які Москва готує до українських виборів

В ході гібридної війни росіяни навчилися організовувати атаки на акаунти тих, кого вони вважають своїми ворогами: людей, небезпечних в інформаційному полі – особливо, в соцмережах.

Ми маємо справу з російською розвідкою боєм: вони починають діяти, перевіряють алгоритми Facebook, адже гібридна війна – пошук слабких місць в будь-якій системі. В американській системі – багато слабких місць: що і показали вибори. Але в США прийнято довіряти людям, як і в багатьох країнах Заходу: там вірять на слово, багато що функціонує за неписаними правилами. Ось росіяни і вторгаються в ці системи і роблять, що хочуть, поки американці і європейці кліпають і думають про те, чи правда це, росіяни роблять свою справу.

Цукерберг, під час слухань на тему російської гібридної війни у Конгресі висловлював занепокоєність і говорив, що захистить демократію. Так, напевно, щось вони зробили, провели чистку ботівських акаунтів. Але як показує практика, ця система саморегулюється, гроші з Кремля закачуються, і боти знову на місці і атакують вибори в Конгрес, і там потрібно вплинути на користь Трампа. Ну а в Україні сам бог велів: вибори грядуть, потрібно максимально розгойдати обстановку і просувати своїх блогерів, які несуть проросійські меседжі. Потрібно максимально гнобити і нейтралізувати блогерів, політиків, журналістів, громадських діячів, депутатів – будь-якого, хто буде говорити правду, доносити антиросійську інформацію, викривати їхні спроби впливу на політику в Україні.

На даний момент основні меседжі, що просуваються в російському медіа-просторі, такі:

  1. Порошенко готується до масових фальсифікацій.
  2. Щоб утримати владу, Порошенко піде на все (і тут розвивають тезу про продовження війни і навіть розгортання повномасштабних дій на фронті як єдину можливість утриматися при владі).
  3. Тимошенко – серйозний противник Порошенко, і вона переможе.
  4. Вибори в Україні залежать від “оглядин” в Білому домі (деякі ЗМІ пишуть, що США зробили ставку на Гриценко; смішний заголовок: “США змінюють олігарха на полковника”).
  5. Україна може розпастися після парламентських виборів.
  6. Ця версія вражає найбільше. Низка російських ЗМІ, в більшості – маргінальні (проте, масово), поширює текст під заголовком “На Україні створено монстра, який призначить переможця виборів”. “Монстр”, щоб ви розуміли, за версією російських пропагандистів – “ветерани АТО”. Чи будуть ці меседжі якось чином просуватися в українському медіаполі, побачимо вже скоро. Осінь очікують гарячу”.

Ми вже бачимо, що ці меседжі просувають не тільки російські ЗМІ – їх також намагаються втиснути в українські канали, які транслюють їх на місцеву аудиторію. Ну і, звичайно, через своїх афілійованих осіб. Так що слухайте, аналізуйте інформацію, які ви отримуєте з преси, телебачення, також – від політологів, громадських діячів. Наприклад, багато хто експлуатуює легенду в стилі Оруелла про Порошенко.

Ще можна додати: «нам потрібен мир», «не треба санкцій проти Путіна – він або нападе, або ядерну бомбу скине, тому що божевільний», «з РФ потрібно домовлятися» і всілякі лайт-версії культурного та спортивного обміну. Безумовно, будь-яких патріотичних політиків показують монстрами, їх маргіналізують, а насправді хочуть витягнути саме поборників світу, врегулювання конфлікту: мовляв, Україна хоче миру. Хто тут з ким воював? Це опускається, а на перший план виходять ось такі абсолютно проросійські меседжі. І потрібно дуже уважно за цим стежити.

Як то кажуть, далі буде.. Вже і Порошенко сказав, що гібридні атаки, в тому числі, через інтернет, будуть. І є люди, які сприйняли це як заклик до дії. На жаль, у нас немає кібервійськ, щоб захистити себе, як у РФ. А треба б мати такий центр – при РНБО, або іншій структурі, – який би організовано відстежував їх або відбивав. Але є ті люди, які на рівні своїх компетенцій щось роблять.

Наскільки відомо, на офіційному рівні з Facebook ведуться переговори, щоб виключити Україну з російського сектору соцмережі. Адже не секрет, що він курується російськомовними росіянами. Американці ж не лізуть в це: де там росіяни, де українці – самі розбирайтеся. А ми ж в стані інформаційної війни. Це критично важливо. Так, ми розберемося, хто і за кого буде голосувати, але втручання і те, що росіяни підтримують свої сили тут, в Україні, – неприпустимо. Це – пряма агресія.

 

 

 


Поділитися публікацією: