Поділитися публікацією:

Після сумнозвісних подій 2014  року художниця покинула Крим, залишивши дім, друзів, кар’єру та, навіть, свої картини. Довелось почати життя з чистого аркуша. Через деякий час пані Яна оселилась у селі Пістинь, де і зараз творчо працює, пише Фіртка із посиланням на Бліц-Інфо.

На презентації виставки авторка поділилась з присутніми непростою історією вимушеного переселення. Розповіла про наміри покинути малярство і працювати звичайним продавцем.  Але творча натура не дозволила опустити руки і художниця зацікавилась розробкою дизайну килимів. Натхнення надавали природа Карпат та народне гуцульське мистецтво.

У виставкових залах музею представлені  живописні натюрморти, декоративні подушки, а також килими, виготовлені за ескізами Яни Михальянц. Займаючись дизайном інтер’єру  художниця   помітила, що придбані в  магазинах фабричні елементи декору не створюють цілісного гармонійного середовища кімнати. Таким чином, вирішила створювати текстильні колекції для оздоблення інтер’єру.

За словами Яни, орнаментика текстильних виробів різних народів світу подібна. Наприклад, килимові візерунки складаються з трикутників і пасів. Зображені паси символізують життєвий шлях, трикутники це баланс між людським духом, душею та тілом.

В музей на презентацію завітали друзі художниці, без яких її творчий шлях був би неможливим.


Поділитися публікацією: