Поділитися публікацією:

Минув місяць, протягом якого представники податкової, пенсійного фонду, Держпраці, Нацполіції та відділів контролю праці інформували про наслідки порушення законодавства про працю і який давав Уряд на оформлення нелегальних працівників та для усунення інших порушень законодавства з питань праці. За розпорядженням Кабміну від 05.10.2018р. №649-р, вже відсьогодні слід чекати на комплексні перевірки фіскальної служби, пенсійного фонду, Держпраці, Нацполіції та відділів контролю праці. Перевірятимуть неоформлених працівників та зарплати «в конвертах».
Нагадаємо, що ознайомитися із законодавством можна із таких джерел:
Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення, хто з органів держнагляду має право проводити комплексні перевірки з питань праці – розпорядження Кабміну від 05.09.2018 №649-р, остання редакція від 05.09.2018 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/649-2018-%D1%80 )
Про те, як будуть боротися із нелегальним працевлаштуванням, – в інтерв’ю з Романом Чернегою, головою Державної служби України з питань праці:
Про найбільш ризикові сфери діяльності щодо використання неоформленої зайнятості, суб’єктів господарювання яких відповідно перевірятимуть першими, можна прочитати тут: (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/352841.html )
Про права інспектора праці та дії підприємця у разі перевірки без попередження можна дізнатись тут: (https://news.dtkt.ua/law/inspections/50696 )
Сім порад, коли до вас прийшла перевірка з Держпраці, можна отримати з інтерв’ю з Олесандром Смирновим (https://www.youtube.com/watch?v=4Ty_wuWvV3k&feature=youtu.be )
Як підготуватись до комплексних перевірок? Що потрібно знати під час допуску до них? Як оформляються результати таких перевірок? Про це можна прочитати у статті «Дебет-кредит» у формі запитань-відповідей (https://news.dtkt.ua/law/inspections/50681 )
Про те, чи Вас перевіряє справді інспектор праці, можна дізнатися, перевіривши на сайті Держпраці, чи дійсне його посвідчення (http://dsp.gov.ua/category/zdiisnennia-derzhavnoho-kontroliu-za-doderzhanniam-zakonodavstva-pro-pratsiu/ )
Відділ з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

Поділитися публікацією: