Поділитися публікацією:

Вже з 17 грудня запрацює державний стандарт щодо системи відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Українські водії знову почнуть отримувати листи з постановою про виплату штрафу за недотримання ПДР.

Стандарт регулює технічні вимоги до камер, місця їх установки (в т. ч. стовпи, мости і навіть авто). За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, по Україні встановлять 4 тисячі апаратів. Вони в автоматичному режимі фіксують перевищення швидкості, проїзд на червоне світло, виїзд на зустрічні смуги, тротуари і пішохідні доріжки.

Втім, юристи вважають, що стандарт недосконалий, оскільки наявні радари не завжди здатні справно зафіксувати ряд порушень, зокрема проїзд на червоний, пише Сегодня.

Ще одна проблема – виписка штрафу власнику авто, хоча в Україні звичайною практикою є використання машини членами сім’ї. Згідно з рішенням Конституційного Суду, юридична відповідальність прив’язується не до власності, а до дії. Для цього уряд затвердив правила роботи реєстру “належних користувачів” – власник зможе внести туди дані про осіб, які мають право користування авто.

Нагадаємо, з 8 жовтня в Україні стартувала відеофіксація правопорушень на дорогах. З моменту впровадження системи TruCam правоохоронці зафіксували більш як вісім тисяч перевищень швидкісного режиму.


Поділитися публікацією: