Поділитися публікацією:

Обсяги експорту товарів прикарпатськими суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності у січні–вересні 2018 року становили 686,8 мільйонів американських доларів, імпорту – 641,5 млн.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги експорту збільшилися в 1,6 рази, імпорту – в 1,5 рази. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 45,3 мільйони доларів, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,07, інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Cеред регіонів України за індексами експорту та імпорту товарів Прикарпаття посіло перші місця.

Партнерами  Івано-Франківщини  у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 108 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Індії, Польщі, Туреччини, Чехії, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становить 436 мільйонів доларів або 63,5% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився, у порівнянні з січнем–вереснем 2017 року, в 1,5 раза.

У товарній структурі експорту області значну частку займають полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, мінеральні продукти, живi тварини, продукти тваринного походження.

У розрахунку на 1 особу населення на Франківщині експортовано товарів на 499,1 долара, що відповідає 15 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Китаю, Білорусі, Польщі, Румунії, Болгарії.

Імпорт товарів з країн ЄС становить 262,7 мільйона доларів або 41% від загальнообласного обсягу імпорту та зменшився за рік на 3,9%.

Серед імпортних надходжень найбільш питому вагу займають обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів.


Поділитися публікацією: