Поділитися публікацією:

Сьогодні, 13 грудня, провели засідання постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу.

Зокрема члени комісії заслухали питання про основні параметри обласного бюджету на 2019 рік, передає кореспондент Фіртки.

Як поінформувала заступник директора департаменту фінансів ІФ ОДА Ганна Качур, обсяг бюджету 8 млрд 323,9 млн грн. По дохідній частині джерела надходжень практично не зміняться.

Щодо видатків передбачається закладена мінімальна зарплата у розмірі 4 173 грн.

Крім того прожитковий мінімум протягом року буде підніматися втричі. Індекс інфляції закладено 7,3%.

За словами Ганни Качур, на наступний рік відчуження майна не планується. Доходи від оренди майна на наступний рік очікують в розмірі 8 млн.

Як відмітив депутат облради Олександр Левицький, загальний фонд видатків становить 22%, а ріст заробітних плат та видатки на енергоносії більше цих відсотків.

Втім, фінансист відмітила, що в проекті  врахували усе, що подавали розпорядники.

Олександр Левицький поцікавився екологічним податком.

“У 25 разів росте ставка податку – з 41 коп. до 10 гривень, а ми не фіксуємо такого обсягу росту надходжень екологічного податку до бюджету. Чому?”, – поцікавився Левицький.

Фінансист відповіла, що при розробці обласного бюджету орієнтуються на цифри, які подає фіскальна служба.

Окрім того депутат додав, зрозуміло, що основним платником екологічного податку є Бурштинська ТЕС. Відтак попросив департамент фінансів до сесії опрацювати це питання.

Екологічний податок – це загальнодержавний обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів викидів в атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин та розміщення відходів, у томі числі радіоактивних.


Поділитися публікацією:
Теги: