Поділитися публікацією:

21-річний студент із Долини вижив після 25 ножових поранень.

21-річний студент “Львівської політехніки”, якому інший 17-річний студент цього ж університету завдав 25 ножових ударів, три тижні був у комі, його життя балансувало на межі життя і смерті. Сталося, як кажуть лікарі, диво – хлопець вийшов з коми і поволі одужує, повідомляє ZАXID.NET.

Те, що я побачив, свідчило про те, що пацієнта жорстко вбивали. На шиї було п’ять чи шість ран і одна з них глибока, смертельно небезпечна, з ушкодженням сонної артерії. З такими ранами більшість людей помирає на місці події, – розповів хірург Олег Зубенко.

Пораненого, його звати Юрій, прооперували. Згодом хлопцеві зробили КТ-ангіографію, яка показала, що внутрішня сонна артерія, біля самого черепа ушкоджена на 70%, тримається лише на задній стінці, але не кровоточить, бо на місці ушкодження утворився згусток крові й перекрив судину.

Коли Юрію робили другу операцію, він вже був у комі, переніс інсульт. За словами хірурга, у хлопця була ушкоджена саме та артерія, яка живить мозок. І якщо мозок залишається без кровопостачання на 10-30 хвилин, виникає інсульт – що й сталося у Юрія.

Хлопець три тижні провів в реанімації у комі на штучній вентиляції легень. Виходжував хлопця лікар-реаніматолог Юрій Яськів.

І хлопець вибрався з прірви:

У моїй практиці за 40 років роботи хірургом – це третій випадок, що пацієнт з таким пораненням сонної артерії вижив. Це справді диво. Два випадки, які сталися доволі давно, були легші, бо у тих пацієнтів не було інсульту, такої тривалої коми. Але диво не тільки у тому, що хлопець вижив, а й у тому, що в нього дуже швидко відновлюються всі основні функції – він говорить, пам’ятає все, що з ним відбулося, їсть, ходить. Одне слово, іде на поправку, – кажехірург.

Можливо, перед Різдвом Юрія випишуть додому, останнє слово за невропатологом, а після свят, якщо все буде добре, треба буде братися за реабілітацію.


Поділитися публікацією: