Поділитися публікацією:

у ніч з 12 на 13 січня єгерською службою ТзОВ «Верховина ДС» патрулювала мисливські угіддя Богородчанського району. Близько 23:00 увагу єгерів привернув автомобіль Land Rover з емблемами організації «Правий сектор» та номерами ДУК.

Про це повідомив директор мисливських угідь ТзОВ «Верховина ДС» Руслан Белюженко, пише Фіртка.

“При зовнішньому огляді автомобіля було виявлено тушу стріляного та вбитого самця козулі, карабін МКМ 07.2 калібр 7,62х39, прилад для безшумної стрільби, тепловізор, мисливський ніж. Водій даного позашляховика на прохання пояснити, що це таке і звідки в нього туша самця козулі пояснив слідуюче: що він, як діяч громадської організації, перебуваючи в рейді побачив в тепловізор, що якісь невстановлені особи провели відстріл самця козулі, на що він зробив два постріли вгору зі свого карабіна і побіг за ними. Вони втекли, покинувши тушу. Він забрав тушу, поклав у даний автомобіль і везе до Івано-Франківська. На прохання показати будь які супровідні документи, що надають йому повноваження перебувати в рейді, або хоча б посвідчення громадського інспектора будь-якої із служб, які мають право контролювати чи перебувати в рейді він сказав, що вони йому не потрібні тому, що він представник Правого сектору”, – пояснює Руслан Белюженко.

У прес-службі Івано-Франківського ОУЛМГ підтверджують, що цієї ночі за порушниками єгері спостерігали протягом трьох годин. Про знаходження авто в мисливських угіддях повідомили поліцію.

Після спостережень, мисливствознавці вирішили, що полювальники залишилися ні з чим та випустили автомобіль з угідь. Проте згодом у поліції повідомили, що машину затримали між Старими Богородчанами і селом Нивочин.

За кермом був житель Калуша Микола Федьків, 1966 р.н. Чоловік представився військовослужбовцем. Добровільно надав оглянути авто, повідомив про наявність зброї. При огляді працівники поліції у машині знайшли самця дикої косулі, застріленого з вогнепальної зброї.

Затриманий Микола Федьків пояснив, що був у рейді, ловив порушників, стріляв у повітря, а косулю знайшов. На чоловіка складено адміністративний протокол. Тушу звіра направлено у ветлабораторію для встановлення причини смерті.

“За цим автомобілем ми спостерігаємо протягом трьох місяців. Машину часто бачимо у мисливських угіддях. Знаємо, що з неї ведеться полювання за допомогою спецзасобів. Але до сьогодні єгерській службі не вдавалося спіймати порушників”, – розповідає Руслан Белюженко, директор мисливських угідь ТзОВ «Верховина ДС».

Белюженко зазначає, що ніяких рейдів, а тим більше полювань на добу з 12 по 13 січня 2019 року не було заплановано і не відбувалося.

“Громадянин М. сказав, що йому не потрібні ніякі документи він “їздив, їздить і буде їздити, бо він правий сектор”. Почав погрожувати директору мисливських угідь «ВЕРХОВИНА-ДС» фізичною розправою, на що є відео у працівників патрульної поліції з нагрудної камери. Відбитки на снігу протекторів шин дуже схожі на відбитки, які неодноразово фіксувала рейдова група мисливських угідь”, – йдеться у дописі Белюженка.

Згідно з вимогами Закону України «Про мисливське господарство та полювання» притягнення порушника до відповідальності не звільняє його від обов’язку відшкодувати збитки. За незаконно добуту тушу самця козулі передбачена законом компенсація у розмірі 40 тис. гривень.

 


Поділитися публікацією: