Поділитися публікацією:

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилася від участі України в Євробаченні-2019. Попередньо брати участь в Євробаченні, що відбудеться у Ізраїлі, відмовився MARUV, гурти Freedom Jazz і KAZKA.

Про це офіційно повідомили на сайті НСТУ, пише сайт 24.

Після перемоги MARUV у Національному відборі в мережі різко поширилася критика щодо її виступів у Росії та неоднозначної позиції щодо війни на сході України. Відтак НСТУ не підписало угоди щодо її участі у головному пісенному конкурсі.

За інформацією сайту НСТУ, альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

Відтак телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору. Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

Враховуючи ситуацію, яка склалася та дотримуючись закону про Суспільне мовлення, Україна вирішила відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Суспільний мовник пропонує започаткувати суспільний діалог у форматі форумів, ток-шоу чи обговорень за участі провідних експертів для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми.


Поділитися публікацією: