Поділитися публікацією:

Побачивши високі рейтинги кандидата у президенти Юлії Тимошенко, влада розпочала політичні репресії щодо команди ’’Батьківщини”. З різних регіонів надходить інформація про масові обшуки та ’’допити у якості свідків” активістів та партійців Всеукраїнського об’єднання ’Батьківщина”. На тих, хто наважується відкрито підтримувати Юлію Володимирівну і Новий курс України чиниться шалений тиск з боку спецслужб. Зокрема, така ситуація склалася на Прикарпатті. За роз’ясненнями журналісти ”Вільне.Преса” звернулися до керівника ’Батьківщини” в Івано-Франківській області — народного депутата України Дмитра ШЛЕМКА.

— На ВО “Батьківщина”, яка ще з минулого року активно працює на свого лідера — кандидата в президенти Юлію Тимошенко, дійсно з боку спецслужб що ближче до дати голосування, то сильніший чиниться тиск. По суті, влада, побачивши, який високий рейтинг отримала Юлія Володимирівна під час соціологічних досліджень електоральних настроїв і яка титанічна праця проводиться активістами на місцях, зрозуміла, що треба весь той структурний порядок, який нині існує в “Батьківщині”, якимось чином зруйнувати. У зв’язку із цим і була придумана так звана “піраміда”, якою зацікавилася Генеральна прокуратура. Адже саме вона дала вказівку СБУ на місцях проводити “слідчі дії”.

Таким чином, за тим “дорученням” тільки в Івано-Франківській області було викликано більше п’ятисот активістів! Для початку нашим однопартійцям телефонували і запрошували для зустрічі у місцеві відділення СБУ. За нашою порадою активісти відмовлялися від “телефонного запрошення”, вимагаючи офіційного виклику повісткою. Адже громадяни України, згідно положень статті 63 Конституції, мають таке право. Однак декому з наших активістів спецслужби почали погрожувати тим, що влаштовуватимуть ту “зустріч” уже за їхніми домашніми адресами.

Причому, в окремих районах наших людей повістками викликають і дотепер, станом на 13 березня. На запит журналістів до місцевого підрозділу СБУ прес-офіцер УСБУ в Івано-Франківській області Марія Ремар зазначила, що наших людей допитуватимуть у якості свідків у межах кримінального провадження, відкритого ще у Києві…

Речники СБУ назвали нашу партійну структуру “виборчою пірамідою”. Однак ми чітко пояснили спецслужбам: відповідно до четвертого розділу статуту нашої партії, у нас передбачено, що ми маємо первинні й територіальні партійні організації, які базуються відповідно до адміністративно-територіального устрою країни, враховуючи виборче законодавство. Таку побудову має будь-яка активна, а не створена під вибори партія. ВО “Батьківщина” — одна з найстарших і найпотужніших в країні політичних партій. Звісно, у нас є свої п’ятірки, десятки, двадцятки, в залежності від кількості членів партії на кожній виборчій дільниці. Наші осередки є в кожному селі, селищі, місті, районі та окрузі. Ми створили й обласні партійні організації. У нас 21 тисяча членів партії! Завдяки цій розгалуженій структурі ми й працюємо з людьми уже впродовж двох десятиліть! Причому, від виборів — до виборів. Як президентських, так і парламентських.

І не за гроші, як стверджує спецслужба! Люди з нами через власні переконання на політичні уподобання. Це не можна назвати підкупом виборців. На противагу тому, що робить Петро Олексійович і його команда — БПП. Вони набирають агітаторів, збирають у людей анкети і платять за “співпрацю” по тисячі гривень кожному. А ті, у свою чергу, мають знаходити інших людей і їм платити… Оце — справжній підкуп електорату…

Ми ж, навпаки, нашим активістам упродовж усієї кампанії пояснювали, що хочемо, щоб вибори були чесними, щоб населення підтримувало нас за власним переконанням. До того ж, ми не маємо такого адміністративного впливу, як Петро Порошенко. Аби схилити виборця на користь діючого Президента нині людям роздають не лише “Петрову тисячу”, як уже охрестили той “хабар” у народі, а й витрачають мільярди державних коштів на “готівкові субсидії”, тимчасові пенсійні виплати, які зараз плануються на всіх рівнях. Оце і є непрямим підкупом виборців.

Приміром, у нас сьогодні відбудеться сесія районної ради, де стане відомо, що Кабмін виділяє десятки мільйонів (за поданням мажоритарних депутатів від БПП-Солідарність), щоб побудувати, скажімо, дитячі, спортивні майданчики чи ще щось зробити… Оце вже і є — непрямий підкуп виборців. Так само на державні субвенції підкуповують і голів сільських, районних рад, і так далі. От така сьогодні ситуація на Івано-франківщині.

“Вільне.Преса”: А обшуки проводилися у партійних офісах чи в оселях партійців?

—           Ні, таких обшуків спецслужби не проводили, тому що є рішення Печерського райсуду м. Києва, яке дозволило провести обшуки тільки в окремих людей — персонально. Так був обшук у готелі “Надія” в Івано-Франківську. Там, де проживали наші однопартійці. А от обшуків ні в міському, ні в обласному штабах ВО “Батьківщини” поки не проводилися.

“Вільне.Преса”: А що шукали, що знайшли?

—           Нічого не знайшли, хтозна, що саме шукали. Як правило, такі “маски-шоу” проводять, аби залякати найактивніших, передусім рядових партійців.

Треба ж розуміти, коли починаються виборчі перегони, наші партійні організації відповідно стають штабами: обласними, міськими, районними або окружними. А рядові партійці, відповідно, перетворюються на активістів, агітаторів на місцях, вони мусять пояснювати простим людям програму партії, розповідати про свого лідера. Це — логічно! Потім, безумовно, вони ж стають і членами окружних виборчих комісій, і спостерігачами. Розуміючи, що

у нас це не наймані працівники, а реально віддані партії громадяни, які є членами партії через свої переконання, владі, звісно, захотілося їх залякати. Люди до такого не звикли і не бачили такого за двадцятилітню історію існування партії, навіть за часи правління Януковича.

До тих пір, поки не виникло у влади бажання потиснути на наших активістів, БПП працював собі спокійно по тих схемах підкупу виборців, які у них практикуються й досі. Ми про це знали. Ми про це повідомляли у правоохоронні органи. Юлія Володимирівна повідомила в Управління внутрішніх справ, що керівники БПП створювали власну схему готівкових підкупів. Отримала відповідь, що відкрито відповідну кримінальну справу.

“Вільне.Преса”: Від “слідчих дій” СБУ тільки на Івано-Франківщині потерпають партійці ВО “Батьківщина”?

— Ні. Аналогічну нашій заяві зробили вже наші однопартійці з Чернігівщини. Вона вже є на сайті “Батьківщини”. Сьогодні (є таке відчуття) що з цього приводу буде заява і від партії “Батьківщина”. Бо аналогічні “запрошення” на зустрічі від спец-служб вже фіксуються по всій Україні.

Вільне.Преса


Поділитися публікацією: