Поділитися публікацією:

Щороку Музей Писанки в Коломиї, за підрахунками його співробітників, відвідують понад 90-100 тисяч туристів. Приїжджають сюди не лише українці – тут побували гості з понад 60 країн світу, зокрема з Польщі, Німеччини, Канади, США та Австралії. Про нього знають чимало представників української діаспори, які поповнюють колекцію музею новими експонатами.

З часом пофарбований фасад Музею Писанки почав лущитися і тепер потребує капітального ремонту, пише Галицький кореспондент.

Працівниця музею Оксана Ясінська вважає, що до нинішньої ситуації із зовнішнім виглядом музею призвели стислі терміни будівництва та використання будівельних матеріалів, які не були достатньо випробувані, хоча фахівці давали їм гарантію 20 років.

«Минуло трохи менше ніж рік після відкриття, як вплив погодних умов та перепади температури призвели до руйнування. Два роки тому фасад музею пофарбували, але фарба постійно відлущується, можливо, ще на стадії будівництва конструкція набрала вологи, – зазначила працівниця музею. – Необхідно зняти всі шари фарби до основи, добре висушити все, а тоді відновлювати».

Начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Володимир Федорак говорить, що в адміністрації знають про проблеми з фасадом музею.  На днях запланована міжвідомча нарада за участю представників департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА.

«Це питання ми передамо на розгляд відповідної профільної комісії обласної ради, яка повинна прийняти рішення щодо необхідності проведення ремонтних робіт. Розпочати ремонтні роботи зможемо тільки влітку. Зараз ми готові запустити ці процеси, адже Музей Писанки унікальний», – повідомив чиновник.

За словами Володимира Федорака, фахівці наразі категорично заборонили розкривати конструкцію через нестабільну погоду: високу вологість та перепади температури.

«Торік з обласного бюджету було виділено близько 200 тисяч гривень на потреби музею, але виникли проблемні моменти із підлогою та укріпленням фундаменту. Тепер міжвідомча група повинна надати висновок щодо обсягу робіт, скласти кошторис», – каже керівник музею Ярослава Ткачук.

«На сьогодні Музей Писанки повністю перебуває на фінансуванні з обласного бюджету. Якби він був у підпорядкуванні Міністерства культури, була б інша ситуація. Але ми будемо залучати до вирішення цієї проблеми всіх, кого зможемо», – пообіцяв Володимир Федорак.

Тим часом до Коломиї продовжують їхати туристи, і більшість з них не уявляє собі це місто без звичного вже атрибута – найбільшої у світі писанки.


Поділитися публікацією: