Поділитися публікацією:

Реформа інтернатів – нові випробування для дітей  та педагогів. Вчителі та батьки Перегінської школи-інтернату б’ють на сполох.

Певні, їх заклад незабаром ліквідують.  І це попри те, що кілька тижнів тому перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладійпообіцяв  педколективу жодних радикальних дій.

«Наша позиція  наступна: по всіх закладах – індивідуальний підхід до кожного. Отак сідаємо і думаємо, як будемо виходити з цієї ситуації», – говорить Гладій.

Вирішили створити спеціальну комісію, у яку увійдуть представники обласного Департаменту освіти, депутати обласної, районної рад та самі педагоги Перегінської школи-інтернату. Бо лише спільними зусиллями, переконує Василь Гладій, варто вирішувати подальшу долю  закладу

«Все має бути конкретно. Потрібно напрацювати пропозиції, приїхати до людей. Отак , щоб люди зібралися і по-прізвищах пройтися. По усіх працівниках», – каже перший заступник голови облради.

Втім  з педколективом так ніхто і не зустрівся. За підтримкою викладачі та батьки звернулись до депутата Долинської РДА, координатора партії «ВОЛЯ» в Долинському районі Івана Диріва. Спільно вони вкотре навідались до керівництва облради.

«На сайті обласної ради з’явився проект рішення  про ліквідацію. Слова свого Василь Гладій так і не дотримав. І це падає тінь не лише на нього, як керівника, але й на усю обласну раду», – каже Іван Дирів.

«Це тільки проект. А проект він для того і є проект, що його можна міняти», – відповів голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Комісія є, переконує директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович. Каже, нині розробляється план трансформації інтернату.  До роботи пропонує долучитись і педколективу.

 «Цей процес не є виключно в нашій області. Він іде по всій Україні. На сьогоднішній день при навантаженні  50-ти дітей 88 працівників, які є у вашому закладі вартість навчання однієї дитини майже 224 тис. грн. Коли ми бачимо прогноз розвитку вашого інтернату, то оцінюємо, що в наступний навчальний рік вартість навчання може скочити в 400 тис. Тому виникає величезна загроза обвалу навчальної мережі», – говорить Кімакович.

Тим часом ані педагоги, ані батьки здаватися не збираються. І обіцяють у такому ж складі з’явитись на наступній сесії облради. Де й буде вирішуватись подальша доля Перегінської школи-інтернату.

Джерело


Поділитися публікацією: