Поділитися публікацією:

20 травня орієнтовно з 16:00 на території області розпочалися інтенсивні опади у вигляді грозових, зливових дощів та граду. Спостерігалися грозові, дощові явища в Богородчанському, Калуському та Долинському районах.

Станом на 18:00 підтоплено дворогосподарства в наступних населених пунктахс. Марково, с. Жураки, с. Дзвиняч, с. Росільна, с. Глибока, с. Хмелівка, с. Старуня, с. Монастирчани, с. Саджава с. Бабче с. Старі Богородчани, с. Глибівка. та смт. Солотвин Богородчанського районув м. Калуш та м. Івано-Франківську.

Станом на 19:00 спостерігається підтоплення наступних населених пунктів в Надвірнянському районіа саме: с. Битків, с. Молодьків, с. Гвізд, с. Пнів, с. Пасічна.

Опади на території Богородчанського району припинилися. Рівень води в місцевих потічках спадає.

Пожежно-рятувальними підрозділами Управління ДСНС в області врятовано 37 осіб, а саме:

Богородчанський район

– с. Жураки надано допомогу по відселенню 3 чоловік. Стихією зруйновано 1 літню кухню;

– с. Маркова надано допомогу по відселенню 2 чоловік;

– смт. Солотвин (школа інтернат діти відселені в сухі приміщення Солотвинської РЛ) -25 чоловік;

– с. Бабче надано допомогу по відселенню 2 чоловік та перевезено через водну перешкоду 4 дітей (які поверталися зі школи);

– с. Старуня відбуксировано автобус, який перевозив дітей;

– с. Монастирчани надано допомогу по відселенню 2 чоловік.

Спостерігається ускладнений проїзд до населених пунктів до с. Нивочин, с. Гринівка, с. Лесівка.

Надвірнянський район

– с. Гвізд врятовано 4 осіб (перенесено з підтопленого житлового будинку в безпечне місце);

– між с. Гвізд та с. Молодьків відбулося руйнування частини моста місцевого значення через р. Луковиця. Є сполучення з с. Молодьків через Богородчанський р-н;

Калуський район

– м. Калуш надано допомогу по витягуванню з водної перешкоди маршрутного автобуса з пасажирами (14 чоловік)евакуйовано 6-ть автомобілів в яких перебувало 10 осіб, врятовано 2 осіб та надано допомогу 10-ти особам (перевезено з підтоплених житлових будинків в безпечне місце).Проводиться відкачування води з цеху паливаподачі Калуської ТЕЦ;

– о 20:50 спостерігається підтоплення об’єктів ТОВ “Карпатнафтохім”;

За інформацією чергового Івано-Франківськгаз в Богородчанському районі с. Бабче в наслідок підняття рівня води в р. Манявка відбулося пошкодження вводів газопостачання до ж/б, в результаті відключено від газопостачання 627 абонентів та в Надвірнянському районі в с. Гвізд в наслідок підняття рівня води в р. Лукавець малий сталося пошкодження стальної надземної ділянки діаметром 108 мм газопроводу середнього тиску 110 мм, в результаті чого від газопостачання відключено 453 абоненти та 3 комунпобутових підприємста.

Станом на 22:00 до проведення рятувальних робіт залучено 19 одиниць техніки, 98 чоловік особового складу та 6 плавзасобів.

В Надвірнянський та Калуський райони направлено мобільно-оперативну Управління ДСНС в області під керівництвом заступників начальника Управління.

В Богородчанському, Калуському та Надвірнянському районах заплановано позачергові засідання районних комісії ТЕБ та НС.

В Управлінні та районних підрозділах організовано роботу оперативних груп з метою реагування на ускладнення погодних умов.


Поділитися публікацією: