Поділитися публікацією:

Ще будучи в статусі кандидата в президенти Володимир Зеленський обіцяв, що коли стане головою держави, то в кадровій політиці не допустить “кумівства”.

Чи перебуває новий президент в родинних зв’язках з кимось зі своєї найближчої команди, даних немає, однак вже перші рішення після заходу в головний кабінет на Банковій вказують, що при призначеннях дружніх стосунків Зеленський не уник, інформує УП.

Андрій Богдан, голова Адміністрації президента

Є одним із найближчих політичних соратників Володимира Зеленського. Богдан – відомий столичний адвокат, послугами якого користується, зокрема, олігарх Ігор Коломойський.

У 2015 році Богдан також захищав в судах соратника олігарха Геннадія Корбана.

Із Зеленським адвокат товаришує останні п’ять років. Жорстка, незговірлива людина, професія якого – “рєшатель”. В виборчому штабі Зеленського мало хто був в захваті від його людських якостей, проте багато хто віддавав належне його вмінню залагоджувати зовнішні конфлікти та “вирішувати” справи.

У 2007 році балотувався до парламенту під №93 списку блоку “Наша Україна-Народна самооборона” на чолі з нинішнім генпрокурором Юрієм Луценком, але не пройшов.

Того ж року встиг попрацювати помічником Андрія Портнова, а згодом став заступником міністра юстиції Миколи Оніщука.

У березні 2010 року був призначений заступником міністра Кабінету міністрів – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова, однак у лютому 2011 року ця посада була ліквідована.

У 2013 році Богдана призначили урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики після відновлення цієї посади.

Саме за роботу на цій посаді у вересні 2014 року він потрапив під закон про люстрацію.

Того ж 2014 року Богдан потрапив у партійний список БПП на дострокових виборах в Раду. Однак стати депутатом йому у 2014-му не судилось.

Богдан отримав шанс знову зайти в Раду у 2016-му. Тоді відбулись переходи низки списочників БПП в уряд та на інші посади. Через це Богдан опинився першим в черзі за списком БПП, і якби хтось ще пішов у Кабмін, то він би став депутатом від партії Порошенка.

Для того, щоб не пустити Богдана в Раду, коаліція навіть прописала окремий пункт у законі про так звану “партійну диктатуру”. Це положення дозволяло виключати людей зі списку партії вже після виборів. Таким чином БПП зміг викреслити Богдана зі свого передвиборчого списку і в Раду зайшов кандидат, який був наступним за нин.

У зв’язку з люстрацією, Богдан не має права займати держпосади впродовж 10 років, що не зупинило Володимира Зеленського від його призначення головою своєї канцелярії.

“Допомогли” Богдану отримати посаду автори закону про державну службу, з якої стараннями колишнього очільника АП Бориса Ложкіна були виведені посади глави АП та його заступників – усі вони формально не є державними службовцями.

Сергій Трофімов, перший заступник глави АП

Трофімов – один із найближчих до Зеленського людей. До призначення в АП він працював виконавчим продюсером студії “Квартал 95”. Зона відповідальності Трофімова була кіновиробництво.

У “Кварталі” він працював з 2005 року. Як зазначалось на старій версії сайту компанії, у розділі “Їх не видно”, Трофімов – “людина, яка будь-якими шляхами добивається свого”.

У передвиборчому штабі Зеленського Трофімов був лідером так званої “групи Кварталу”.

Сергій Шефір, перший помічник президента

Земляк, давній друг і бізнес-партнер Зеленського до його обрання в президенти.

Як автор працював з майбутнім главою держави ще з часів КВК, пізніше став співзасновником студії “Квартал 95”.

Разом із рідним братом Борисом писав сценарії для “кварталівських” проектів та продюсував їх.

Шефір – один із найближчих до президента членів ЗеКоманди, один із лідерів виборчого штабу і один із небагатьох, чию причетність до кампанії Зеленського не приховували від суспільства.

Юрій Костюк, заступник глави АП

Костюк до призначення був одним із сценаристів та креативним продюсером серіалу “Слуга народу”. У виборчій команді Зеленського Костюк відповідав за медіа та креатив.

Чим саме Костюк займатиметься в Адміністрації, поки не зрозуміло.

Руслан Стефанчук, радник президента, представник президента у Верховній Раді

Доктор юридичних наук, проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

У штабі Зеленського Стефанчук був ідеологом виборчої програми кандидата. До цього він займався виключно науковою діяльністю: працював у Хмельницькому університеті управління та права викладачем, завідувачем кафедри, доцентом, професором, проректором з наукової роботи.

У 2011-2013 працював в Інституті законодавства Верховної Ради України. З 2014 до 2016 року працював проректором з наукової роботи Національної академії прокуратури України.

В Раді 6 скликання Стефанчук був помічником на той момент депутата від “НУНС” Анатолія Матвієнка. Також був радником першого віце-прем’єра Степана Кубіва.

Олена Зеркаль, заступниця голови АП

В АП куруватиме зовнішньополітичний напрямок. На дипломатичну службу Зеркаль прийшла у 2014 році, на посаду заступника міністра закордонних справ.

Тоді вона перемогла на конкурсі заступників із питань європейської інтеграції, що проводився майже в усіх міністерствах.

В МЗС Зеркаль координувала виконання Україною вимог ЄС для запровадження безвізового режиму, займалась міжнародними судами України з росіянами – Міжнародним судом ООН у Гаазі, Трибуналом ООН з морського права.

З 2001 по 2013 рік працювала у Мін’юсті на міжнародному напрямку; була у складі переговорних груп щодо вступу до СОТ, щодо Угоди про асоціацію.

За даними “Європейської правди”, в останні роки Зеркаль була, по суті, другою людиною в МЗС – саме вона зазвичай заміняла Клімкіна, коли той був у відрядженнях.

Її найсильнішою стороною називають вміння вести жорсткі переговори, особливо з торговельних питань.

Після публікації указу про призначення Зеркаль заступником глави АП, пізно вночі джерела у команді Зеленського повідомили УП про її відмову від посади. Так само із сайту президента зник текст указу президента щодо призначення.

Руслан Рябошапка, заступник голови АП

Юрист, експерт з питань антикорупційної політики. За кар’єру встиг попрацювати на різних позиціях при Міністерстві юстиції.

Влітку 2010 року Рябошапка очолив новостворене Бюро з питань антикорупційної політики у секретаріаті Кабміну, яке ліквідували трохи більше ніж за рік.

Після цього до жовтня 2013 року працював заступником глави департаменту юридичного забезпечення у Секретаріаті Кабміну Миколи Азарова.

Перед Революцією Гідності переходить на роботу в Transparency International Україна.

Після зміни влади Рябошапка був якийсь час заступником міністра юстиції. Разом з ще одним нинішнім членом команди Зеленського Олександром Данилюком брав участь у розробці закону про створення НАБУ.

У 2016 році Рябошапка був обраний членом Нацагентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак у червні 2017 року подав у відставку.

Кирил Тимошенко, заступник голови АП

Ще одним заступником голови АП став 30-річний медійник ЗеКоманди. За фахом він, як і президент, юрист, однак каже, що своє покликання знайшов у телевізійному та кіновиробництві.

Працював журналістом на телебаченні, виконавчим директо­ром департаменту подій компанії “Козирна Карта”, продюсером на кіностудії “FILM.UA” та продюсером з власного виробництва телеканалу “Інтер”.

До призначення – продюсер “GoodMedia Production”. Знімав соціальні ролики на підтримку армії та волонтерів. Крім того, його продакшн-компанія займалась популяризацією уряду Володимира Гройсмана.

За даними журналістів-розслідувачів, саме “GoodMedia” створювала Зеленському відеоконтент, а сам Тимошенко нібито входив у сферу впливу Ігоря Коломойського.

У 2015 році Кирил Тимошенко балотувався до Київради як мажоритарник від партії “УКРОП”, контрольованої Коломойським. Батько президентського соратника – депутат Дніпропетровської облради, теж від “УКРОПу”.

Андрій Єрмак, помічник президента

48-річний продюсер, юрист-міжнародник із більш ніж 20-річним адвокатським стажем.

Освіту здобув у КНУ ім. Тараса Шевченка, був засновником і директором “Міжнародної правничої компанії”, яка працює у сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.

Його компанія була однією з перших, що взяла на себе системний юридичний супровід телеканалів, теле- і медійних груп , кіно- і телепродакшн компаній, кінодистриб’юторів, мейджорів, перш за все, Інтер Медіа Груп, Disney, Pixar, Universal.

Згідно з даними сайту “Посіпаки”, впродовж 5-7 скликань Ради був помічником у нардепа від “Партії регіонів” Ельбруса Тедеєва.

Михайло Федоров, радник президента

Федоров був творцем мережі “власних медіа” кандидата Зеленського. Саме він відповідав за створення і просування каналів у всіх соцмережах: YouTube, Instagram та Facebook, Telegram. До того Федоров займався власним бізнесом.

Федорова призначено радником поза штатом. Під час виборів відзначився тим, що з порівняно невеликим бюджетом зумів організувати діджитал-кампанію. У команді Зеленського він мав відповідати за реалізацію програми “Країна у смартфоні”.


Поділитися публікацією: