Поділитися публікацією:

Принаймні, цього року Калуш не отримає державного фінансування на капітальний ремонт вулиці Окружна.

Нагадаємо, це єдиний проект, який цього року подавали на фінансування за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Бюджет капремонту становить близько 55 млн гривень, а в бюджеті міста заклали кошти для його співфінансування — понад 5,5 млн гривень, інформує Фіртка з посиланням на “Вікна”.

Як повідомив цього тижня на засіданні постійної депутатської комісії з питань бюджету її голова Юрій Тимків, представники міської влади їздили у Київ і захищали проект міста. З 250-ти проектів представники громад були лише на захисті трьох. Не зважаючи на всі наведені аргументи та відсутність серйозних зауважень, проект Калуша, за словами Юрія Тимківа, посів 240-ве місце. Таким чином, його відхилили і коштів з ДФРР Калуш цього року не отримає. Проте в проекті змін до міського бюджету співфінансування капремонту Окружної залишили.

Зате міська рада має намір відмовитися від придбання агіографічного обладнання: з цієї статті видатків планують зняти всі 6 млн гривень. Нагадаємо, що в січні міська рада заклала у бюджеті міста саме таку суму співфінансування на придбання ангіографа .

З 2017 року держава надає субвенцію місцевим бюджетам на придбання цього обладнання, яке допомагає діагностувати серцево-судинні захворювання та потрібне для операцій із відновлення коронарних судин. За умовами державної програми, придбання обладнання за рахунок субвенції здійснюється шляхом співфінансування: з держбюджету виділяється не більш як 50%, а з місцевих бюджетів – не менш як 50% від його вартості. Вартість ангіографічного обладнання становить 23-25 млн гривень. Держава дасть 10-12 млн гривень. Тож, решту, а треба розраховувати на близько 14 млн гривень, мали б виділити місцеві бюджети.

Міська рада погодилася на максимум 6 млн гривень, а решту суми, як і передбачили в січні, планували залучити з інших бюджетів, зокрема, з обласного, а також направили звернення до міських і районних рад, які входять до Калуського госпітального округу. Проте, схоже, від ідеї закупити ангіограф міська рада остаточно відмовляється. Принаймні, цього року.

Юрій Тимків на засіданні комісії запропонував не розпорошувати і не «проїдати» кошти, а передати всі 6 млн гривень на капремонт вулиці Окружна. Таким чином, можна буде за 11,5 млн гривень відремонтувати частину проблемної дороги.


Поділитися публікацією: