Поділитися публікацією:

21 липня заплановані позачергові вибори до Верховної ради.

Деякі кандидати вже почали реєструватися в ЦВК та активно агітувати на округах, інші ще чекають слушного моменту, щоб заявити, що йдуть на вибори.

За джерелами Бліц-Інфо, на окрузі №89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони) планують висуватися вже як мінімум дев’ять кандидатів. Треба зазначити, що кілька партій досі не назвали своїх кандидатів, тож очевидно, що список поповнюватиметься.

Уже оголосили про висування мажоритарників партії  “Свобода”, “Голос”, “Громадянська позиція”,  “УДАР” і “Народний рух”.

Зокрема ВО “Свобода” висунула по цьому окрузі  керівника Косівської районної організації партії Романа Матейчука.

Варто зауважити, що Роман Матейчук був головою Косівської РДА, депутатом райради попереднього скликання. Також тричі балотувався до парламенту: раз як мажоритарник і двічі у списку ВО Свобода, втім нардепом не став. Також у 2015 році як мажоритарник балотувався до Івано-Франківської обласної ради, але йому не вистачило голосів.

Нагадаємо, ВО “Свобода”, Національний Корпус, Правий Сектор, “Державницька Ініціатива Яроша”, ОУН та Конгрес Українських Націоналістів йдуть на вибори до Верховної Ради спільним списком.

Позмагається за можливість повернутися у ВР і діючий нардеп від цього округу Юрій Соловей. Варто зауважити, що зараз нардеп балотується від партії “УДАР”. Хоча в парламент 8-го скликання він потрапив, як висуванець від Блоку Петра Порошенка. У 2012 році Соловей потрапив у парламент за списком УДАРу.

Також Соловей у 2002 році балотувався до Івано-Франківської міської ради від партії “Нова генерація України”. Втім, депутатом не став. В 2010 був обраний депутатом Івано-Франківської міської ради від партії “Третя Сила” першим номером у списку як безпартійний.

У свою чергу партія “Голос” висунула по 89 окрузі франківського ресторатора Віталія Качкана. Кандидитат є директором “Сімейної ресторації Мулярових”. До цього часу Качкан політикою не займався.

Наступним партійним висуванцем є Володимир Томаш від “Громадянської позиції”. Кандидат вже не вперше балотується до парламенту. В 2007 році балотувався до Верховної Ради по списках партії “УРА”, а в 2014 вже намагався потрапити до парламенту у списках “Громадянської позиції”. Також в 2015 році йшов по мажоритарці від “Громадянської позиції” до обласної ради. Втім, жодного разу депутатського мандату не отримав.

Від “Народного руху» по 89 округу висунули лікаря-невропатолога, заступника директора КНП “Кутська міська лікарня” Василя Бернюгу. В 2015 році Бернюга балотувався по мажоритарці від НРУ до Івано-Франківської обласної ради. Втім йому не вистачило голосів, щоб стати депутатом.

Позмагається за депутатський мандат і засновник громадсько-політичної правозахисної платформи “Рух 25%” та водночас її висуванець Роман Реведжук.

В 2014 році Реведжук балотувався до Верховної ради по мажоритарному окрузі, втім вибори програв. Працював журналістом на 112 каналі, мав акредитацію в окупованому Донецьку.

Також за джерелами Бліц-Інфо позмагається за депутатський мандат у цьому окрузі і заступник голови обласної ради Сергій Басараб.

В 2010 році став депутатом Івано-Франківської міської ради від Фронту змін. Опісля працював першим заступником голови Івано-Франківської ОДА. У 2015 році виграв місцеві вибори як мажоритарник від БПП і став депутатом обласної ради, пізніше – заступником голови обласної ради.

Ще один кандидат – діючий депутат обласної ради від УКРОПу Дмитро Сіреджук.

Депутат займається підприємницькою діяльністю, має будівельну компанію. В Івано-Франківську прославився тим, що зруйнував старовинну пам’ятку-музей садибу Гриневичів і збудував на її місці багатоповерхівку.

Серед можливих претендентів на крісло у парламенті – депутат Косівської міськради від “Народного Контролю“, ветеран АТО Володимир Зюзяк. Працював оперуповноваженим сектору карного розшуку Коломийського МВ УМВС. Зараз займає посаду завідувача сектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодій з правоохоронними органами апарату районної державної адміністрації.


Поділитися публікацією: