Поділитися публікацією:

Сьогодні у селищі Верховина Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький відкрили Міжнародну конференцію «Коло Вінценза: Україна на переломі».

Захід відбувається в рамках Другого міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «Via Carpatia 2019» за участю заступника міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана, виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон «Карпати – Україна» Галини Литвин, старшого експерта програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна Олени Зубрицької, старшого міжнародного експерта проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Angele Postolle, старшого міжнародного експерта з розвитку сільських територій проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Emmanuel Mingasson, заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, заступника голови обласної ради Сергія Басараба, керівників районних державних адміністрацій, фахівців структурних підрозділів ОДА, представників громадських організацій та ЗМІ.

Андрій Парубій зазначив: «Я багато років займаюсь питанням розвитку Карпатського регіону. В цьому аспекті ми знаходимося у тісній комунікації із Угорщиною та Румунією. Ми повинні переконати ЄС виділити окреме фінансування для Карпатського регіону. Для нас важливим є об’єднання тих територій, де є Карпати, задля вирішення ключових питань, зокрема, транспортного співробітництва, розвитку інфраструктури та будівництва якісних доріг. Залучення інвестицій не буде можливим без хороших доріг».

Також народний обранець наголосив, що Гуцульщина – це один з найбільш легендарних куточків України, який завжди буде тісно пов’язаний  з усім європейським простором.

«Дуже важливо та символічно, що власне тут відбувається Міжнародна конференція із залученням депутатів парламентів наших країн-сусідів, які теж займаються карпатською стратегією. Я вірю, що проведення цієї конференції наблизить нас ще на крок до того, щоб ми змогли карпатську стратегію вивести на загальноєвропейський рівень та залучити європейські кошти для розвитку нашого регіону. Я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо реалізувати цей проект», – наголосив голова Верховної Ради України.

Сьогоднішній захід відбувся в контексті трьох панельних тематичних дискусій: «Підтримка місцевого розвитку в Карпатському регіоні (на прикладі реалізованих проектів з врахуванням концепції географічних зазначень, екологічних, соціально-економічних та культурних аспектів)», «Україна на преломі: держава і суспільство в нових політичних реаліях», «Європа: 30 років після падіння Берлінської стіни».

Учасники міжнародної конференції упродовж двох днів також обговорюватимуть питання збереження екології Карпат, протидії російській агресії та промоції України в світі через культуру.


Поділитися публікацією: