Поділитися публікацією:

20 років тому сільська влада Шепота, що в Косівському районі на Івано-Франківщині, при підтримці селян влаштувала тимчасову переправу. Днями її зруйнувала стихія. Проєкт та кошторис нового мосту є, але будувати його не будуть.

раніше,через сильну зливу 20 червня вийшла з берегів річка Брусторка у Косівському районі і підмила переправу з залізобетонних блоків між селами Брусторів і Шепіт.

Наразі без автосполучення в Шепоті перебувають 900 людей. Перебратися на інший берег можна річкою – тільки авто підвищеної прохідності, та пішки. Місцеві переходять по завалених блоках.

“Віддавна цей міст недобрий, тому вода і забрала”, – каже Параска Соколюк.

Жінка зі своїм зятем переносять через ріку продукти, які потім мають довезти на полонину.

Василь Мартищук додає, що тимчасову переправу поставили 20 років тому. За цей час її руйнувала вода вже кілька разів, інформує ТРК Карпати.

Зруйнована переправа – єдиний споіб доїхати з Шепота до найближчого села Брустори.

Сільський голова Степан Плитчук розповів, що звертався в ОДА з приводу переправи. Виявилося, що є проєкт нового мосту і його кошторис.

“Там треба пару мільйонів на будівництво. ніхто зараз нам таких грошей не може виділити”, – каже війт.

Тому будуть відновлювати ту саму тимчасову переправу.

“Інформацію всю зібрали, передали на область, – говорить перший заступник Косівської РДА Богдан Марчук. – Зараз будемо вирішувати: може, з районного резервного фонду виділимо трошки. Комісія буде засідати і вирішить. У нас ще є проблемні місця – села Вербовець, Пістинь та Смодне тижнем раніше затопило. Туди теж треба виділити гроші”.

Щоби якнайшвидше відновити сполучення, звернулися в управління капітального будівництва ОДА. На їхньому балансі перебуває ця переправа.

“На місце поїхали працівники експлуатаційної дільниці для складання дефектного акту і визначення об’єму робіт. Там, як виглядає, потрібна невелика сума – 150-180 тис. грн”, – пояснив керівник ДП “Дороги Прикарпаття” Андрій Сазонов.

З понеділка, ззначив він, приступлять до роботи – будуть відновлювати переправу.

Селу Шепіт, яке відрізала стихія, не будуть будувати новий міст 1
Відновлювальні роботи тут почнуться не раніше понеділка, 24 червня

Поділитися публікацією: