Поділитися публікацією:

Підкуп виборців та застосування адміністративного ресурсу залишаються ключовими проблемами виборчого процесу в Україні.

Цього разу у порушенні виборчого законодавства запідозрили очільника міста Надвірна Зіновія Андрійовича, який балотується до Верховної Ради у 87 окрузі від пропрезидентської партії “Слуга народу”.

В мережі з’явилось відео коли під час урочистостей випускниці вручили грошову премію від мера, кандидата у народні депутати Зіновія Андрійовича.

“У цьому залі присутній міський голова Надвірної, кандидат у народні депутати України Зіновій Андрійович. Він щиро шанує актуальну молодь і сьогодні від його імені я дарую тобі грошову винагороду”, – з такими словами вручили конверт випускниці.

Відповідно до частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборча агітація визнається непрямим підкупом виборців.

“Згадка імені кандидата чи назви партії містить ознаки непрямого підкупу виборців, – відмічає Іван Маруняк, регіональний координатор ГО «Опора». – Тут ще важливо з’ясувати походження коштів і те, чи захід був офіційним. В такому випадку може йтися ще й застосування адмінресурсу”.

Також експерт зауважує, що в українській судовій практиці вже є рішення, в якому суд визнавав, що в подібних випадках через дітей вчиняється вплив і на батьків, які є потенційними виборцями кандидата чи партії.

Джерело: pravda.if.ua

КОМЕНТАРІ (0)


Поділитися публікацією: