Поділитися публікацією:

24 травня офіційно стартувала виборча кампанія позачергових виборів народних депутатів у Верховну Раду.

До 15 липня включно українці зможуть тимчасово змінити місце голосування, пише Фіртка з посиланням на сайт 24.

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук розповіла, що кожен, хто хоче піти на голосування 21 липня повинен подати заяву до органів ведення державного реєстру виборців і тимчасово змінити місце голосування.

“Для виборців, чия виборча адреса розташована на тимчасово окупованій території достатньо лише паспорта з відповідною реєстрацією. Для всіх інших доведеться додати підтверджуючі документи, що ви дійсно будете в день голосування в тому місці, де хочете проголосувати”, – розповіла вона.

Також 29 травня у ЦВК зазначили про зміни до постанови від 2012 року щодо тимчасової зміни місця голосування виборця. А це означає, що тепер порядок зміни голосування не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Потрібні лише паспорт і відповідна заява.

Як проголосувати не за місцем реєстрації?

До 15 липня треба прийти в Держреєстр виборців у тому місті, де плануєте голосувати. З собою треба взяти паспорт. На місці написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування. Тоді вам нададуть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, з яким (а також з паспортом) треба буде прийти голосувати 21 липня.

Відповідно до пропорційної системи виборці під час голосування отримають два бюлетені – для голосування у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах.

“Тому якщо будете перебувати за межами свого округу, ви зможете проголосувати лише у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі”, – додала Сліпачук.


Поділитися публікацією: