Поділитися публікацією:

В Україні з 1 липня підвищили акциз на сигарети на 9%. Це призведе до подорожчання пачки щонайменше на 1,2 грн.

Про це повідомляє Оbozrevatel.

При цьому, якщо складова акцизу у кінцевій ціні буде збережена, подорожчання буде навіть вагомішим.

Однак і це не всі нововведення. Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, який призведе до того, що частину сигарет в Україні зовсім заборонять.

Новий законопроект від Міністерства охорони здоров’я

Україна взяла на себе зобов’язання виконати Директиву ЄС, що стосується не тільки розміру акцизів, а й правил роботи тютюнового ринку. Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, який обмежить тютюнників. По-перше, вони мають адаптувати пачки під нові вимоги. По-друге, частину сигарет їм просто заборонять продавати.

Які сигарети заборонять:

  • сигарети, в яких більш ніж 1 мг нікотину, 10 мл смоли;
  • жувальний тютюн;
  • сигарети, де на пачках немає попередження про шкоду;
  • тютюн для самокруток із “характерним запахом”;
  • сигарети з добавками (вітамінами або чимось, що нібито зменшує ризик для здоров’я або створює помилкове враження про дію тютюну);
  • тютюнових виробів із використанням на їхній упаковці або на самих тютюнових виробах будь-яких елементів або ознак (тексти, символи, назви, торговельні марки, образні чи інші ознаки).

Ціни виростуть вже у липні

Близько 100 грн за пачку — стільки платитимуть курці за шкідливу звичку вже за кілька років. Верховна Рада ухвалила рішення щороку підвищувати акцизи на 20%, але в цьому році трапилося додаткове зростання — з 1 липня акциз зріс іще на рівень інфляції (9%).

Якщо раніше з 1000 сигарет потрібно було заплатити акциз у розмірі 693,5 грн (13,8 грн з кожної пачки), то з 1 липня — вже 756 грн, або 15,12 грн за пачку. Тобто подорожчання з липня складе мінімум 1,32 грн за кожну пачку.

У більшості країн ЄС пачка коштує близько 5 євро. Українці ж досі можуть купувати сигарети за 1,2-1,5 євро. Верховна Рада взяла на себе зобов’язання з часом (до 2024-го) зрівняти ціни.

Нагадаємо, з 2019 року ціни на тютюнові вироби збільшаться вдвічі — цього місяця й улітку. В середньому ціна зросте на 5-7 гривень.


Поділитися публікацією:
Теги: